9. Cieszyński FORTUNA Bieg za nami [FOTO]

Impreza ta, co roku przyciąga ogromną rzeszę fanów biegania. W tym roku najszybciej na mecie pojawił się Kenijczyk Silas Kiprono Too z czasem 30 minut 46 sekund. W klasyfikacji Open kobiet pierwsze miejsce zajęła jego rodaczka Betty Chepleting (34 minuty i 15 sekund).

Cieszyński Fortuna Bieg

Bieg zgromadził w tym roku w Cieszynie około 1200 uczestników z Polski, Ukrainy, Białorusi, Mołdawi, Czech, Słowacji i Kenii. Najlepszym Cieszyniakiem został Grzegorz Wowry, natomiast najlepszą Cieszynianką została Ania Halska.

Zwycięzcy w kategoriach wiekowych:

Mężczyźni

• Kat. M16 – Silas Kiprono Too z Kenii (30 min. 46 sek)
  • Kat. M30 – Henry Kemboi z Kenii (30 min. 50 sek)
  • Kat. M40 – Mykhaylo Iveruk z Ukrainy (31 in. 48 sek.)
  • Kat. M50 – Jan Myśliwiec ze Ślemienia (37 min. 23 sekund)
  • Kat. M60 – Viktor Nedybaliuk z Ukrainy (37 min. 9 sekund)
  • Kat. M70 – Wojciech Kaptur z Wodzisławia Śląskiego (50 min. 13 sekund)

Kobiety

• Kat. K16 – Betty Chepleting z Kenii (34 min. 15 sek)
  • Kat. K30 – Swietlana Olijnyk z Ukrainy (36 min. 47 sekund)
  • Kat. K40 – Magdalena Białorczuk z klubu Byledobiec (41 min. 6 sekund)
  • Kat. K50 – Bogusława Kupczak z klubu Halny Węgierska Górka (45 min. 35 sek.)
  • Kat. K60 – Renata Jakubowska (49 min. 8 sek.)

Kategoria Studenci:

• Najlepszy student: Matous Vrzala z Ostrawy (33 min. 22 sek)
  • Najlepsza studentka: Izabela Piechaczek z MUKS SZS Cieszyn (43 min. 3 sek)

Kat. Najstarszy i najstarsza uczestnik biegu:

• Najstarszy zawodnik biegu: Jaroslav Gaman ( 1 godz. 9 min. 40 sek)
  • Najstarsza zawodniczka biegu: Renata Jakubowska z Bielska Białej (49 min. 8 sek)

Lotna premia:

• Kobiet: 1. Betty Chepleting, 2. Olijnyk Swietlana, 3. Izabela Kubiak
  • Mężczyzn: 1. Silas Kiprono Too, 2. Henry Kemboi, 3. Paweł Olijnyk

9. zawodnikiem na mecie był Marcin Kubica z klubu Ks Sprintinov-8 Team i otrzymał on nagrodę specjalną z racji organizowanego 9. Cieszyńskiego Biegu Fortuna. Natomiast 25. zawodnikiem na mecie został Dariusz Wilk, który otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez 25. Bieg Fiat, który jest ostatnim biegiem z cyklu Pucharu Beskidów i odbędzie się 28 maja.

Od godziny 10.00 na trasie liczącej 2 km walczyli zawodnicy w biegach młodzieżowych.

Przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Dziewczęta 2004 i młodsze

• 1. Roksana Pastuszak z Jastrzębia Zdroju (8 min. 20 sek)

Chłopcy 2004 i młodsi

• 1. Filip Siekierka z Puńcowa (7 min. 41 sek)

Młodziczki 2002-2003

• 1. Karilina Sasynova z Czech (7 min. 2 sek)

Młodzicy 2002-2003

• 1. Szymon Lipiński (6 min. 57 sek)

Juniorki 1998-2001

• 1. Wiktoria Mołdrzyk z Cieszyna (7 min. 6 sek)

Juniorzy 1998-2001

• 1. Szymon Krywult z Bielska Białej (6 min. 38 sek)

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy! Już teraz zapraszamy za rok na 10. edycję Cieszyńskiego FORTUNA Biegu.