radio90.pl

 

Środa 3 Września 2014. Solenizanci: Izabela, Szymon, Joachim Pogoda w regionie: pogoda 13°C (msn.com / foreca) Sprawdź wiadomości z 3 września 2014

najnowsze wiadomości

porozumienia-jastrzebskie

34. rocznica podpisania Porozumień Jastrzębskich

Uroczystości zaplanowano na środę (03.09.) w Jastrzębiu-Zdroju. W 1980 roku ówczesna władza i strajkujący górnicy zawarli je w kopalni Manifest Lipcowy, obecnie Zofiówka. Dokument był trzecią - po szczecińskiej i gdańskiej - wielką umową społeczną. Zawierał 21 postulatów, w tym ten o utworzenia związków zawodowych oraz wolnych sobotach i niedzielach.

Rybnik popielow przedszkole (3)

Nowe przedszkole na nowy rok szkolny

W Rybniku-Popielowie w poniedziałek (01.09.) oddano do użytku nowe przedszkole. Połączone ono zostało ze Szkołą Podstawową tworząc tym samym Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14. W placówce miejsce znajdzie 150 dzieci, które do tej pory miały zajęcia w ciasnych i starych pomieszczeniach.

mazoretki zawada1

Mażoretki z Zawady Książęcej – Mistrzyniami Świata

W ostatnich dniach sierpnia zespół brał udział w Mistrzostwach Świata w czeskiej Pradze. Grupa "Arabeska I" zajęła pierwsze miejsce. Dziewczyny z Zawady Ks. wystąpiły 15 razy w tańcach solowych, mini formacjach i dużych formacjach.

Raciborz-Hajduk
Rybnik park bazylika (13)

Festwial Nauki na otwarcie Parku nad Nacyną

Na 19 września władze Rybnika zapowiadają koniec prac przy tej inwestycji. Wtedy też odbędzie się tam Festiwal Nauki. Data otwarcia padła w porannej rozmowie w Radiu 90.

 

 

 

spacja - warto kliknąć

 

 

 

kultura

sport

 

najważniejsze wiadomości z twojego miasta

 

rybnik

cieszyn

 

jastrzębie-zdrój

wodzisław śląski

 

racibórz

żory