Biegli w deszczu ponad 21 kilometrów. IX Wodzisławski Półmaraton już za nami

Na starcie niedzielnej imprezy stanęło ponad 300 biegaczy i biegaczek z całego kraju, byli także goście z Ukrainy i to oni zdominowali rywalizację. Wśród mężczyzn wygrał Paweł Olijnyk, wśród kobiet zwyciężyła jego rodaczka Oksana Ugrmnechuk.

Dla wielu bieg był okazją do sprawdzenia się po raz pierwszy na tak długim dystansie, inni walczyli z własnymi „życiówkami”.

Wodzisławski Półmaraton kończył cykl dwunastu biegów rozgrywanych w ramach Grand Prix Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Biegach Masowych 2015. Wśród nich były na przykład Żorski Bieg Uliczny, czy właśnie Wodzisławski Półmaraton. Pozycję lidera w klasyfikacji generalnej całego cyklu obronił Marek Sokołowski. To emerytowany górnik z Mysłowic, od lat miłośnik biegania, który wziął udział we wszystkich biegach w ramach tegorocznego Grand Prix.

Z imprezy zadowolony był także jej główny organizator, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Centrum” w Wodzisławiu Śląskim, Bogdan Bojko. Jak mówił półmaraton był…

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejny już 10 jubileuszowy Wodzisławski Półmaraton za rok. Zmagania zawodników śledził z mikrofonem Radia 90, Robert Krzyżaniak.