GKS Jastrzębie odpadł z Pucharu Polski

Wczorajszy (30.11.) mecz z Wigrami Suwałki zakończył się remisem 1:1. Było to drugie starcie obu zespołów w ćwierćfinale. Ponieważ pierwszy mecz, w Jastrzębiu, GKS przegrał 2:1; to Wigry awansowały do dalszej fazy rozgrywek.

W pierwszej połowie dominowali gospodarze. W 30. minucie gola dla Suwałek zdobył Łukasz Wroński. Piłkarze z Jastrzębia nie zamierzali składać broni i po przerwie doprowadzili do remisu. Pięknym strzałem z około 30 metrów popisał się Damian Tront. Zawodnicy III-ligowca uwierzyli w siebie i zaczęli śmielej atakować bramkę Hieronima Zocha. Jednak defensywa Wigier nie pozwoliła im na więcej.

30 listopada 2016, 17:30, Suwałki

Wigry Suwałki – GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (1:0)

1:0 – Łukasz Wroński (35 min.)
1:1 – Damian Tront (46 min.)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Adrian Karankiewicz, Rafał Augustyniak, Frank Adu, Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski, Łukasz Wroński (76. Miłosz Kozak), Damian Kądzior, Tomasz Jarzębowski, Kamil Zapolnik, Kamil Adamek (90. Mamadou Kuku).

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dawid Weis, Damian Zajączkowski (59. Damian Zajączkowski), Tomasz Musioł (65. Wojciech Caniboł), Damian Tront, Dominik Szczęch, Daniel Szczepan, Kamil Jadach (77. Tomasz Dzida).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).
Żółta kartka: Szczepan, Zajączkowski, Tront, Kopacz (GKS).