Interesuje ich tylko medal

W niedzielę (23.04.) siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrają ostatnie spotkanie tego sezonu. Będzie to drugi i ostatni mecz w rywalizacji o brąz Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu, w miniony wtorek (18.04.) jastrzębianie pokonali u siebie Asseco Resovię Rzeszów 3:1.

By sięgnąć po medale mogą pozwolić sobie nawet na porażkę, ale pod warunkiem, że wygrają dwa sety. Jeżeli rzeszowianie zwyciężą 3:1 lub 3:0 o tym kto zdobędzie brąz zdecyduje złoty set. „Nie będziemy kalkulować, jedziemy wygrać” – mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla, Grzegorz Kosok:

W tym sezonie jastrzębianie trzykrotnie spotykali się z zespołem z Rzeszowa i trzykrotnie wygrali 3:1. Czy mają patent na Resovię? Mówi atakujący Jastrzębskiego Węgla, Maciej Muzaj:

Początek niedzielnego spotkania w Rzeszowie o godz. 17.30. Dodajmy, że w finale ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała na wyjeździe ze Skrą Bełchatów 3:0 i jest o krok od obrony tytułu. Także w niedzielę drugi mecz o złoto.