Jastrzębscy hokeiści lepsi od Mistrza Polski!

Wczoraj (23.10.) JKH GKS pokonał na własnym lodowisku Cracovię 2:1. By wyłonić zwycięzcę potrzebne były rzuty karne. Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, już w 4. minucie bramkarza gości pokonał Kamil Świerski. Zespół z Krakowa wyrównał na sekundę przed końcem pierwszej tercji, grając w przewadze. Gola zdobył Bartosz Dąbkowski.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a ponieważ dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, strzelano rzuty karne. O losach meczu zdecydowała ich czwarta seria, w której pomylił się Damian Kapica, a gola zdobył Tomasz Kominek dając tym samym zwycięstwo swojej drużynie. Dodajmy, że w miniony piątek jastrzębianie „rozstrzelali” SMS Sosnowiec wygrywając 15:1. JKH GKS zajmuje 6-te miejsce w tabeli Polski Ligi Hokeja. W środę (26.10.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Polska Hokej Liga – 15. kolejka – 23/10/2016 – Jastrzębie-Zdrój – godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE -COMARCH CRACOVIA 2:1 k. (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 2:1)

1:0 – 03:54 – Kamil Świerski – Tobiasz Bigos, Kamil Wróbel
1:1 – 19:59 – Bartosz Dąbkowski – Matusz Chovan (5/4)
2:1 – 65:00 – Tomasz Kominek (decydujący karny)

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) – Gimiński, Bigos, Laszkiewicz, Paś, Ł. Nalewajka – Kubesz, Chorążyczewski, R. Nalewajka, Kulas, Kominek – Michałowski, Charvat, Pelaczyk, Wróbel, Świerski – Balcerek, Matusik, Kącki, Bichta.

Comarch Cracovia: Radziszewski (R. Kowalówka) – Novajovski, Dutka, Svitana, Dziubiński, Szinagl – Rompkowski, Kruczek, Urbanowicz, Słaboń, Kapica – Dąbkowski, Wajda, Jencik, Chovan, Drzewiecki – Maciejewski, Noworyta, Paczkowski, Wróbel, Domogała.

Kary: 8:10 / Strzały: 28:48 / Widzów: 900.
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski (sędzia główny) oraz Mariusz Smura, Wiktor Zień (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) – Rudlof Rohaczek (Comarch Cracovia).