Jastrzębscy hokeiści nadal na czele ekstraligi

W miniony weekend najpierw spadli z fotela lidera przegrywając w piątek 1:6 wyjazdowy mecz z GKS-em Tychy, by powrócić na pierwsze miejsce po wygranej u siebie 2:1 z Ciarko Sanok. Wczorajszy (22.02.) mecz na Jastorze dostarczył kibicom wielu emocji. Goście objęli prowadzeni już w czwartej minucie spotkania.

W drugiej tercji wyrównał Jan Steber, a decydującego o wygranej gola strzelił na 17 sekund przed końcem Mateusz Rompkowski. By zachować pierwsze miejsce w tabeli przed play-offami JKH GKS musi wygrać ostatni mecz sezonu zasadniczego. Już w jutro (24.02.) powalczy o to na wyjeździe z Unią Oświęcim.

GKS TYCHY – JKH GKS JASTRZĘBIE 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

• 1:0 – 19:13 – Patryk Kogut – Nicolas Besch, Marcin Kolusz
  • 2:0 – 22:47 – Radosław Galant – Jaroslav Hertl
  • 3:0 – 23:57 – Yuri Kuzin – Kacper Guzik
  • 3:1 – 39:32 – Leszek Laszkiewicz – Michal Plichta, Volodymyr Aleksyuk (4/5)
  • 4:1 – 42:39 – Jakub Witecki
  • 5:1 – 43:45 – Jarosław Rzeszutko – Yuri Kuzin, Jakub Ferenc
  • 6:1 – 47:26 – Jakub Witecki – Jakub Wanacki

GKS Tychy: Žigárdy (Sobecki) – Sokół, Pociecha, Vitek, Bagiński, Woźnica – Kotlorz, Besch, Kolusz, Kartoshkin, Kogut – Mojžíš, Ferenc, Kuzin, Rzeszutko, Guzik – Wanacki, Hertl, Witecki, Galant, Majoch.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (od 23:58 Zabolotny) – Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Bondariev, Bordowski – Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka – Kantor, Pastryk, Kulas, Polodna, Plichta – Bigos, Aleksyuk, R. Nalewajka, Marzec, Przygodzki.

Kary: 6 min – 6 min Strzały: 26-28

JKH GKS JASTRZĘBIE – CIARKO PBS BANK KH SANOK 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

• 0:1 – 03:33 – Martin Vozdecký – Petr Šinágl
  • 1:1 – 26:32 – Jan Steber – Maciej Urbanowicz
  • 2:1 – 59:43 – Mateusz Rompkowski – Maciej Urbanowicz

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) – Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Bondariev, Bordowski – Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka – Kantor, Pastryk, Kulas, Polodna, Plichta – Bigos, Aleksyuk, R. Nalewajka, Marzec, Przygodzki.

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Pitton (Skrabalak) – Williams, Turoň, Cichy, Konopka, Danton – Richter, Zat’ko, Šinágl, Pietrus, Vozdecký – Klementyev, Dutka, Kostecki, Zapała, Endál – Wilusz, Dolny, Bielec, Sawicki, Biały.

Kary: 6 min – 8 min Strzały: 31-32