Jastrzębski Węgiel bliżej Final Four Ligi Mistrzów!

Wczoraj (05.02.) jastrzębianie pokonali we własnej hali Asseco Resovię Rzeszów 3:0. Było to pierwsze z dwóch spotkań, jakie w drugiej rundzie play-off Ligi Mistrzów, rozegrają oba zespoły. Pojedynek od początku do końca był zacięty i emocjonujący.

Gospodarze wygrali dwa pierwsze sety do 22, a trzeciego do 23. Dzięki zwycięstwu są w lepszej sytuacji przed rewanżem, jastrzębianie mogą nawet przegrać 2:3, a i tak awansują. Jeżeli przegrają mecz w innych rozmiarach, o zwycięzcy zdecyduje „złoty set”. Rewanż zaplanowano na najbliższy wtorek (11.02.) w Rzeszowie.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:22, 25:22, 25:23)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Masny, Gierczyński, Kubiak, Pajenk, Czarnowski, Wojtaszek (libero) oraz Bontje, Popiwczak, Marechal, Malinowski.

Asseco Resovia Rzeszów: Konarski, Drzyzga, Kosok, Nowakowski, Veres, Achrem, Penczev (libero) oraz Masłowski (libero) oraz Perłowski, Schoeps, Tichacek.