Jastrzębski Węgiel bliżej siódmego miejsca na zakończenie sezonu

Wczoraj (18.04.) jastrzębianie pokonali na wyjeździe AZS Politechnikę Warszawską 3:1. Dwa pierwsze sety wygrali do 18, w trzeciej partii meczu 25:20 zwyciężyli gospodarze ale ostatni set znów należał do Jastrzębskiego Węgla, który wygrał go do 21. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano rozgrywającego drużyny z Jastrzębia, Michala Masnego.

W rywalizacji play-off jastrzębianie prowadzą 1:0 i tylko jednej wygranej brakuje im by ostatecznie zająć siódme miejsce. Drugi i ewentualnie trzeci mecz obu drużyn w jastrzębskiej hali w najbliższą sobotę i niedzielę (23-24.04 pocz. obu o 18.00). Jest jeszcze jedna dobra informacja dla kibiców drużyny. Trener Mark Lebedew na kolejne dwa sezony przedłużył umowę z Jastrzębskim Węglem.

AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel 1:3 (18:25, 18:25, 25:20, 21:25)

AZS Politechnika Warszawska: Filip, Zagumny, Łapszyński, Kowalczyk, Samica, Lemański, Olenderek (libero) oraz Wierzbowski, Mikołajczak, Firlej, Świrydowicz, Radomski, Smoliński.

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Masny, Van Lankvelt, De Rocco, Sobala, Hain, Popiwczak (libero) oraz Mihułka, Strzeżek, Formela.

MVP: Michal Masny.

Stan rywalizacji w play-off o miejsca 7-8 (do dwóch wygranych) 1:0 dla JW.