Jastrzębski Węgiel lepszy od wicemistrza Polski

W minioną sobotę (18.02.) jastrzębianie zmierzyli się na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów i po zaciętym spotkaniu wygrali 3:1. Mecz zaczęli lepiej "pomarańczowi", którzy zwyciężyli w pierwszym secie 25:21. Druga partię bez problemu 25:15 wygrali gospodarze.

Trzeci set był wyrównany, Resovia miała w nim dwa setbole, ale jastrzębianie obronili je i ostatecznie wygrali tę partię 26:24. Ostatni set należał już do Jastrzębskiego Węgla, który wygrał ją do 20 i zasłużenie zdobył komplet trzech punktów za zwycięstwo.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został rozgrywający drużyny z Jastrzębia, Lukas Kampa. Jego zespół nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli PlusLigi, ale traci tylko punkt do drugiej Resovii. W środę (22.02.) jastrzębianie zagrają u siebie z beniaminkiem, Espadonem Szczecin.