Jastrzębski Węgiel Młodzieżowym Mistrzem Polski!

Siatkarze z Jastrzębia wygrali turniej finałowy rozgrywek Młodej Ligi jaki odbył się w miniony weekend w Krapkowicach. Co ciekawe to pierwszy tytuł dla klubu w tej kategorii wiekowej. Cenny tym bardziej, że jastrzębianie nie byli faworytem rywalizacji. Jednak w półfinale pewnie pokonali Lotos Trefl Gdańsk 3:0, a w meczu finałowym po zaciętej walce wygrali 3:2 z Czarnymi Radom.

Ta wygrana bardzo cieszy, ale czy to ogromny sukces? – zastanawia się szkoleniowiec mistrzowskiej drużyny, Jarosław Kubiak:

W meczu finałowym Jastrzębski Węgiel przegrał dwa pierwsze sety, ale zdołał odwrócić losy meczu. W ostatnim secie jastrzębianie przegrywali 12:14 by ostatecznie zwyciężyć 16:14:

Trener Kubiak podkreśla, że nie było by tego sukcesu gdyby nie kibice Jastrzębskiego Węgla, którzy przyjechali do Krapkowic dopingować zespół Młodej Ligi:

Jak zdradził trener Kubiak sukces jest w pewnym stopniu dziełem przypadku. Regulamin rozgrywek Młodej Ligi zakazywał bowiem, by występowali w niej kadeci, a to z nich w głównej mierze miała się składać drużyna Młodej Ligi Jastrzębskiego Węgla. Dlatego w zespole musieli zagrać juniorzy, i jak się okazało grali na tyle dobrze, że awansowali do turnieju finałowego, który – wsparci młodzieżowcami z pierwszej drużyny – wygrali. Jak przyznaje trener Kubiak, wygrali…

Jastrzębski Węgiel zapowiada obronę tytuły w przyszłym sezonie. Dodajmy, że miniony weekend był udany także dla zespołu seniorów. Jastrzębianie pokonali na wyjeździe Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0 i nadal mają szanse na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce PlusLigi i walkę o tytuł Mistrza Polski.