Jastrzębski Węgiel znów wygrywa po pięciosetowej walce [GALERIA]

W minioną sobotę (10.12.) jastrzębianie pokonali 3:2 AZS Politechnikę Warszawa. Dwa pierwsze sety spotkania wygrali goście. 10-minutowa przerwa po drugiej partii meczu odmieniła jednak zespół gospodarzy, którzy zwyciężyli w trzech kolejnych odsłonach meczu i ostatecznie zdobyli dwa cenne punkty.

To ważna wygrana – mówił po spotkaniu środkowy Jastrzębskiego Węgla, Grzegorz Kosok:

Z wygranej cieszył się także kapitan Jastrzębskiego Węgla, Patryk Strzeżek:

Choć oba zespoły dzieli w tabeli kilka miejsc, wiedzieliśmy, że mecz nie będzie łatwy – dodaje drugi szkoleniowiec zespołu z Jastrzębia, Leszek Dejewski:

Po sobotniej wygranej jastrzębianie utrzymali 4-te miejsce w tabeli, w środę zagrają znów u siebie a ich przeciwnikiem będzie beniaminek PlusLigi, GKS Katowice.

MVP: Salvador Hidalgo Oliva.

Jastrzębski Węgiel – ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:2 (28:30, 20:25, 25:18, 25:20, 15:12)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Kosok, Boruch, Touzinsky, Oliva, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz, Bachmatiuk, Gil, Strzeżek

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Zagumny, Wrona, Samica, Filip, Kwolek, Gruszczyński (libero) oraz Firlej, Świrydowicz, Mikołajczak, Halaba