Jastrzębski Węgiel zrobił pierwszy krok w drodze po brązowy medal Mistrzostw Polski [WIDEO]

Wczoraj jastrzębianie pokonali we własnej hali Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Mecz był zacięty. Pierwszego sety wygrali gospodarze do 21.

Prawdziwa bitwa toczyła się w drugiej odsłonie meczu, ostatecznie jastrzębianie wygrali go na przewagi 34:32. Trzecia patria padła łupem gości, którzy zwyciężyli po zaciętej końcówce 26:24. W ostatnim secie niesiony dopingiem swoich kibiców Jastrzębski Węgiel wygrał znów do 21. Z wygranej cieszył się drugi szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski:

Kibiców, którzy stworzyli doskonałą atmosferę w jastrzębskiej hali i kolegów z drużyny chwalił skuteczny wczoraj, atakujący Jastrzębskiego Węgla, Maciej Muzaj:

Choć wygraliśmy, brązowy medal jest jeszcze daleko – mówił po spotkaniu środkowy Jastrzębskiego Węgla, Grzegorz Kosok:

Dodajmy, że decydujące starcie w walce o brąz odbędzie się w niedzielę w Rzeszowie. By sięgnąć po medal, jastrzębianie muszą wygrać minimum dwa sety, jeżeli przegrają 0:3 lub 1:3 o zwycięzcy rywalizacji zdecyduje złoty set.