Kolejny sukces judoczek Polonii Rybnik

Z zawodów Pucharu Świata jakie w miniony weekend odbyły się w Sarajewie nasze zawodniczki przywiozły dwa złote medale. Najpierw na najwyższym stopniu podium stanęła Katarzyna Kłys. Walcząca w kategorii do 70 kilogramów judoczka Polonii wygrała cztery walki, w tym finałową z Turczynką Merivan Tankos.

Przypomnijmy, że Katarzyna Kłys ma już zapewniony start na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Złoto wywalczyła także w stolicy Bośni i Hercegowiny jej klubowa koleżanka Anna Borowska. Startująca w kategorii do 57 kilogramów rybniczanka, była mistrzyni Europy juniorek, wygrała cztery walki przed czasem, a w finale pokonała Słowenkę Andreję Leski. Trzecia z zawodniczek Polonii, Julia Kowalczyk odpadła w walkach eliminacyjnych.