Liga ROW: MAXBUD WIELOPOLE zdobywcą Pucharu 2012

Kolejne trofeum padło łupem MaxBudu. Drużyna z Wielopola po zdobyciu mistrzostwa ligi dorzuciła jeszcze Puchar Ligi. W minioną sobotę (10.11.) na sztucznym boisku MOSIR, obok kąpieliska Ruda, odbył się mecz finałowy Pucharu Ligi ROW 2012, w którym spotkali się MaxBud Wielopole i Rodbud Piaski.

Zdecydowanym faworytem spotkania był zespół mistrza ligi lecz w pierwszych 45 minutach to Rodbud miał przewagę, której nie umiał wykorzystać. Długie piłki grane do napastnika „rodbudowców” siały zamieszanie w szeregach obronnych MaxBudu. Zawodnicy MaxBudu grali ospale z przekonaniem, że nic im się nie może stać, a coś powinno wpaść do bramki przeciwników. Około 35 minuty meczu pomocnik MaxBudu otrzymał piłkę na 20 metrze przed bramką przeciwników i ładnym uderzeniem pokonał bramkarza Rodbudu. Wszystko zaczęło iść zgodnie z planem. Po chwili powinno być 2-0 dla MaxBudu, gdyż stoper Rodbudu popełnił fatalny błąd i najlepszy strzelec ligi stanął oko w oko z bramkarzem przeciwników lecz minimalnie chybił. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. W przerwie mobilizacja w obu drużynach. Po rozpoczęciu drugiej połowy MaxBud w przeciągu praktycznie 10 minut zapewnił sobie zdobycie pucharu strzelając dwie bramki i prowadząc już 3-0. Niepocieszeni takim obrotem sprawy ambitnie grający zawodnicy Rodbudu dopingowani przez swoich kibiców starali się strzelić kontaktowego gola, ale im się to nie udawało. Co prawda kilka krotnie zagrozili bramce MaxBudu zwłaszcza po dalekich wyrzutach z autu niczym z boisk ligi angielskiej jednak bramki nie zdobyli. W końcówce spotkania MaxBud strzelił jeszcze dwie bramki czym kompletnie załamał drużynę przeciwników. Mecz zakończył się zwycięstwem MaxBudu 5-0. MaxBud w tym sezonie zdobył wszystko co było do zdobycia w rozgrywkach Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej ROW. Po wygraniu turnieju halowego im. Stefana Śliwy zdobył Mistrzostwo Ligi oraz Puchar Ligi.

Teraz piłkarze amatorzy będą szlifowali formę na hali, gdzie większość drużyn spotyka się w okresie zimowym.

tekst: Tomasz Kowalczuk – Liga ROW