Młodzi siatkarze z Jastrzębia z kolejnym tytułem

Tym razem zespół Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla wywalczył Mistrzostwo Polski w kategorii kadetów. Turniej finałowy rozegrano w pomorskim Człuchowie. Jastrzębianie mimo jednej porażki w fazie grupowej awansowali do półfinału, w którym wygrali 3:1 z Chemikiem Bydgoszcz.

W finale po raz drugi spotkali się z zespołem AKS V LO Rzeszów, pokonali przeciwników 3:0 i sięgnęli po złoto. Tym samym poprawili wynik sprzed roku kiedy to zajęli trzecie miejsce w kraju. Najbardziej wartościowym graczem turnieju i jednocześnie najlepszym atakującym został zawodnik Akademii Talentów Patryk Czyrniański, jego kolega z zespołu Karol Gdowski został najlepszym libero mistrzostw. Przypomnijmy, że w tym sezonie Jastrzębski Węgiel zdobył złoto młodzieżowych mistrzostw Polski wygrywając rozgrywki Młodej Ligi i srebrny medal mistrzostw Polski juniorów.