Nie udała się wyprawa na Syberię siatkarzom Jastrzębskiego Węgla

Wczoraj (18.12.) w meczu Ligi Mistrzów przegrali z faworyzowanym Lokomotiwem Nowosybirsk 0:3. Jastrzębianie byli równorzędnym przeciwnikiem dla Rosjan tylko na początku pierwszego seta, i w drugiej partii meczu. Przegrali kolejne sety do 16, 23 i 15, i tym samym wracają do kraju bez punktów.

Co ciekawe wyjazd na Syberię był najdalszą podróżą siatkarzy z Jastrzębia, do pokonania w jedną stronę mieli 5 tysięcy kilometrów. Zespół trenera Roberto Piazzy ma nadal szansę, by awansować do dalszej fazy rozgrywek. Oprócz zwycięzców siedmiu grup, awans uzyska także 5 najlepszych zespołów z drugich miejsc. Jastrzębianie mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania.

Lokomotiw Nowosybirsk Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 25:23, 25:15)

Lokomotiw Nowosybirsk: Zemczenok, Butko, Abrosimow, Wolwicz, Divisz, Camejo, Gołubiew (libero).

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Kosok, Filippow, Malinowski.