Ogromny sukces biegaczki narciarskiej z Wodzisławia! Brawo Dominika Bielecka!

Dominika Bielecka została mistrzynią Polski seniorów w biegu na dystansie 30 kilometrów stylem klasycznym! Mistrzostwa zostały rozegrane w Jakuszycach podczas Biegu Piastów na dystansie 50 kilometrów. Zawodniczka MKS-u Wodzisław w jego trakcie jako pierwsza z Polek pokonała dystans 30 kilometrów i zdobyła swoje pierwsze "seniorskie" złoto.

Bielecka przebiegła ostatecznie także 50 kilometrów zajmując w stawce zagranicznych zawodniczek długodystansowych wysokie 10 miejsce. Dodajmy, że wodzisławianka była już wielokrotnie Mistrzynią Polski w młodszych kategoriach, teraz jako seniorka sięgnęła po tytuł mistrzowski i to na „królewskim dystansie” jak określa się bieg na 30 kilometrów kobiet.