Piotr Żyła wygrał zawody Pucharu Świata w Oslo! To pierwszy tak duży sukces w jego karierze!

Skoczek z Wisły po raz pierwszy w swojej karierze stanął na podium w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Piotr Żyła w pierwszej serii oddał skok na odległość 135 metrów i zapewnił sobie trzecie miejsce. W drugim skoku wystarczyło 133,5 metra, by zdobyć złoty medal.

Piotr Żyła oddał dwa bardzo dobre skoki w zawodach Pucharu Świata, jakie odbyły się dziś w Oslo. O zwycięstwie zdecydowały jednak nie tylko zdobyte metry, ale także wysokie noty za styl. Skoczek z Wisły po pierwszej serii znalazł się na trzecim miejscu, tuż za Kamilem Stochem (132 m). Po drugim skoku, na odległość 135 metrów, zapewnił sobie miejsce na najwyższym stopniu podium. Ten sam wynik uzyskał także Gregor Schlierenzauer. Natomiast po drugiej serii, na czwarte miejsce spadł Kamil Stoch, który – skacząc z obniżonej belki – wylądował na 121 metrze. Do drugiej serii konkursu w Oslo zakwalifikowali się także dwaj pozostali Polacy: Dawid Kubacki, który ukończył zawody na 20 miejscu i Maciej Kot, który uplasował się na pozycji 11.

Reprezentant KS Wisła Ustronianka dotychczas drużynowo zdobył dwa medale zimowych zawodów: srebrny w 2005 roku na Mistrzostwach Świata juniorów i brązowy, zaledwie kilka tygodni temu na skoczni w Val di Fiemme.