W walce o brąz: 1:0 dla Skry Bełchatów

To będzie długa i trudna droga po brąz. Wczoraj (15.04.) w pierwszym meczu rywalizacji o trzecie miejsce w PlusLidze siatkarze Jastrzębskiego Węgla zmierzyli się na wyjeździe ze Skrą Bełchatów i przegrali 1:3.

Mecz zaczęli dobrze wygrywając pierwszego seta do 20, w drugim ulegli do 15, w kolejnych dwóch na parkiecie toczyła się zacięta walka. Ostatecznie to Skra wygrała te partie, do 23 i 27 i cały mecz.

Warto odnotować, że we wczorajszym meczu do składu Jastrzębskiego Węgla powrócił po długiej przerwie spowodowanej kontuzją przyjmujący, Zbigniew Bartman. W rywalizacji o brązowe medale Skra prowadzi 1:0. Drugi mecz obu drużyn za tydzień w sobotę (25.04.) w Jastrzębiu.

W nadchodzący weekend jastrzębianie zagrają w Final Four Pucharu Polski.

Skra: PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 3:1 (20:25, 25:15, 25:23, 29:27)

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Wrona, Uriarte, Włodarczyk, Winiarski, Piechocki (libero) oraz Tille, Marechal, Conte, Kłos

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Kosok, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Bartman, Malinowski, Filippov, Kańczok, Popiwczak