Wodzisławska budowlanka znów święci triumfy!

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w kolejny raz najlepsi w kraju. Pięciu laureatów, dwa czołowe miejsca i Puchar Ministra Infrastruktury i Rozwoju to efekt udziału w XXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Uczniów do konkursu przygotował Tomasz Wardęga.

Od 10 – 12 kwietnia 2014 roku w Lublinie odbywały się zawody centralne XXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której organizatorem jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowało się 82 uczniów z całego kraju. Wśród 19 laureatów olimpiady znalazło się 5 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Przygotowani przez Tomasza Wardengę uczniowie wodzisławskiej „Budowlanki” nie dali szans swoim rywalom i zajęli dwa pierwsze miejsca na podium. Pierwsze miejsce zajął Daniel Mazurek z klasy III technikum budowlanego, tuż za nim uplasował się Adrian Katryniok, uczeń klasy drugiej. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Paweł Pieczka z klasy czwartej (miejsce VII), a laureatami olimpiady zostali również Kamil Bugla (XII miejsce) i Dawid Milimąka (XIV miejsce).

Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowała się też Angelika Rutkowska, która zdobyła tytuł finalistki Olimpiady.