Wybory parlamentarne 2015. Oto listy kandydatów z OKW Bielsko-Biała. Sprawdź!
W najbliższą niedzielę (25.10.) Polacy wybiorą nowy skład Sejmu i Senatu. Na 4-letnią kadencję wybranych zostanie 460 posłów i 100 senatorów. Kto kandyduje z OKW Bielsko-Biała? Sprawdź!
Okręg wyborczy w wyborach do Sejmu nr 27, siedziba OKW: Bielsko-Biała
Lista nr 1: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
- Stanisław SZWED, parlamentarzysta, Grodziec, Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
- Stanisław Jan PIĘTA, parlamentarzysta, Bielsko-Biała, Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
- Jan Paweł ZIOBRO, parlamentarzysta, Zakrzowiec, Członek partii Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
- Kazimierz Władysław MATUSZNY, przedstawiciel władz samorządowych – radny sejmiku, Milówka, Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
- Jacek Eugeniusz FALFUS, parlamentarzysta, Kozy, Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
- Janusz Witold DZIEDZIC, socjolog, Chybie, Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
- Bogumiła Maria BOBA, lekarz – specjalista chirurg ortopeda, Pszczyna, Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
- Grzegorz Paweł PUDA, kierownik działu marketingu, Bielsko-Biała, Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
- Łucja Katarzyna MICHAŁEK, politolog, Jaworzynka, Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
- Waldemar JANUSZEWSKI, nauczyciel, Poręba, Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
- Maria Anna WISIŃSKA-KURZ, pracownik administracyjny, Żywiec, Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
- Danuta Helena KOCUREK, nauczyciel akademicki, Gilowice, Nie należy do partii politycznej
- Janusz Jan BUZEK, ekonomista, Bielsko-Biała, Członek partii Polska Razem Zjednoczona Prawica
- Andrzej PIECHA, prawnik, Ślemień, Nie należy do partii politycznej
- Florian Jakub SIKORA, organista, Cieszyn, Nie należy do partii politycznej
- Anna Barbara SADLIK, technik ekonomista, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Grażyna Maria WALICZEK, nauczyciel, Goczałkowice-Zdrój, Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
- Monika Ewa SOCHA, technik żywienia, Wilkowice, Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
- Mirosława NYKIEL, przedsiębiorca, Bielsko-Biała, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Sławomir Stanisław KOWALSKI, nauczyciel, Piasek, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Małgorzata Anna PĘPEK, ekonomista, Żywiec, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Aleksandra Barbara TRYBUŚ-CIEŚLAR, nauczyciel, Cieszyn, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Grzegorz Leon KOTOWICZ, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu, Czechowice-Dziedzice, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Klaudiusz Stanisław KOMOR, lekarz kardiolog, Bielsko-Biała, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Jerzy NOGOWCZYK, ekonomista, Wisła, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Ewa Maria ZIELEŹNIK, główna księgowa, Czechowice-Dziedzice, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Marcin Rafał ŚLĘK, urzędnik samorządowy, Zebrzydowice, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Konrad Łukasz ŁABUDEK, prawnik, Cieszyn, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Monika Anna POŁATYŃSKA, przedsiębiorca, Bielsko-Biała, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Tomasz Jan SATŁAWA, elektronik, Kaniów, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Barbara Anna MATROS, biotechnolog, Brenna, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Marek SZCZOTKA, lekarz, Sól, Nie należy do partii politycznej
- Tadeusz MADEJ, pracownik polskich kolei linowych, Międzybrodzie Żywieckie, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Beata Iwona ŁĄCZ, nauczyciel, Mazańcowice, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Edward Alojzy STANIEK, inżynier rolnictwa, Kiczyce, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Rafał Paweł RYPLEWICZ, inżynier logistyk, Bielsko-Biała, Członek partii Platforma Obywatelska RP
Lista nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem
- Mateusz Jacek TRZECIAK, specjalista ds. wsparcia informatycznego i technicznego, Bielsko-Biała, Członek partii Partia Razem
- Agnieszka Zofia LAMEK-KOCHANOWSKA, gospodyni domowa, Bielsko-Biała, Członek partii Partia Razem
- Szymon Michał KANIA, student, Bielsko-Biała, Członek partii Partia Razem
- Adriana Kazimiera PIEKARSKA, artystka, Bielsko-Biała, Członek partii Partia Razem
- Dariusz Jerzy FODCZUK, artysta, Bielsko-Biała, Członek partii Partia Razem
- Krystyna MAJ, technik elektroradiologii, Czechowice-Dziedzice, Członek partii Partia Razem
- Bartłomiej Marian KUZAK, sommelier, Żywiec, Członek partii Partia Razem
- Katarzyna Olga GASPARSKA, filolog, Bielsko-Biała, Członek partii Partia Razem
- Maciej Adam KROMCZYK, student, Skoczów, Nie należy do partii politycznej
- Martyna KAMPA, studentka, Oświęcim, Nie należy do partii politycznej
- Maciej Jakub TRZECIAK, pracownik fizyczny, Bielsko-Biała, Członek partii Partia Razem
- Karolina TALAGA, referent bankowy, Czechowice-Dziedzice, Nie należy do partii politycznej
- Szymon Jerzy WOJTAS, student, Skoczów, Członek partii Partia Razem
Lista nr 4: Komitet Wyborczy KORWiN
- Tomasz ŻUK, adwokat, Pszczyna, Członek partii KORWiN
- Bronisław Edward FOLTYN, przedsiębiorca, Bielsko-Biała, Członek partii KORWiN
- Joanna Maria BANAŚ, artystka, Bielsko-Biała, Członek partii KORWiN
- Artur Krzysztof POPKO, przedsiębiorca, Bielsko-Biała, Członek partii KORWiN
- Marta Anna DUDA, specjalista ds. logistyki, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Piotr Jan SZAREK, specjalista ds. sprzedaży, Bielsko-Biała, Członek partii KORWiN
- Lech Stefan PIECZYRAK, geodeta, Bielsko-Biała, Członek partii KORWiN
- Urszula Florentyna KRAWCZYK-NEUPERT, nauczyciel, Pszczyna, Nie należy do partii politycznej
- Dawid Józef RUDNICKI, prawnik, Bielsko-Biała, Członek partii KORWiN
- Rafał Grzegorz KOWALEWSKI, specjalista ds. logistyki, Żywiec, Nie należy do partii politycznej
- Monika Magdalena BIELEWICZ, handlowiec, Żywiec, Nie należy do partii politycznej
- Gracjan Zbigniew POLAK, handlowiec, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Monika Katarzyna NIEŚCIEROWICZ, ogrodnik, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Marzena Helena SKOWRON, doradca finansowy, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Kamil Jakub WALECZEK, handlowiec, Wisła Wielka, Członek partii KORWiN
- Zofia RUDNICKA, handlowiec, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Cezary Józef CZAPIGA, przedsiębiorca, Czechowice-Dziedzice, Członek partii KORWiN
Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
- Mirosław Stanisław SZEMLA, ekonomista, Rybarzowice, Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
- Danuta Maria KOŻUSZNIK, przedstawiciel władzy samorządowej, Cieszyn, Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
- Andrzej Bernard GRZYB, ekonomista, Bielsko-Biała, Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
- Robert Paweł KARPETA, wyższy urzędnik samorządowy, Cisiec, Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
- Marcin Damian KOTAS, przedsiębiorca, Pszczyna, Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
- Ernest Michał ZAWADA, nauczyciel akademicki sztuki plastycznej, Koniaków, Nie należy do partii politycznej
- Elżbieta Maria DUBIAŃSKA-PRZEMYK, ekonomista, Chybie, Nie należy do partii politycznej
- Marian Piotr BRANDYS, inżynier geodeta – geodezja, urządzania terenów rolnych i leśnych, Miedźna, Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
- Robert KOLANKO, inżynier energetyk, Żywiec, Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
- Artur Rafał BENIOWSKI, wyższy urzędnik władz samorządowych, Kaniów, Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
- Katarzyna Irena ADAMIEC, pielęgniarka, Czechowice-Dziedzice, Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
- Olga ŁUKAŃKO, nauczyciel, Jeleśnia, Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
- Mieczysław Jerzy SZCZUREK, kierownik Domu Pomocy Społecznej, Cieszyn, Nie należy do partii politycznej
- Katarzyna Zofia WIERZBINKA, lekarz weterynarii, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Sabina Anna SZLAGOR, specjalista sprzedaży internetowej, Bielsko-Biała, Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
- Irena Krystyna GREŃ, doradca zawodowy, Skoczów, Nie należy do partii politycznej
- Jacek Stanisław STASZEK, kierownik sprzedaży, Rudzica, Nie należy do partii politycznej
- Stanisław Bronisław BACZYŃSKI, wyższy urzędnik samorządowy, Łękawica, Nie należy do partii politycznej
Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
- Przemysław Adam KOPERSKI, prawnik, Bielsko-Biała, Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
- Artur Robert GÓRCZYŃSKI, pracownik socjalny, Goczałkowice-Zdrój, Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
- Czesław Tadeusz GLUZA, pracownik samorządowy, Wisła, Nie należy do partii politycznej
- Adam Jan ZOŃ, nauczyciel, Żywiec, Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
- Anita Kornelia ZIEGLER-CHAMIELEC, przedsiębiorca, Bielsko-Biała, Członek partii Twój Ruch
- Artur Jerzy SIĄKAŁA, przedsiębiorca, Mnich, Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
- Władysław PINDEL, nauczyciel, Jeleśnia, Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
- Aleksandra Ewa BANOT, nauczyciel akademicki, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Alicja Agnieszka DOBIJA, student, Wilkowice, Członek partii „Zieloni”
- Tadeusz Stefan DYBEK, politolog, Bielsko-Biała, Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
- Barbara Jolanta SŁONKA-GIBAS, nauczyciel, Żywiec, Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
- Bożena ADAMCZYK, pracownik biurowy, Bielsko-Biała, Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
- Izabela Kazimiera TATAR, pracownik administracyjny, Ustroń, Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
- Piotr Andrzej GWIZDOŃ, nauczyciel, Zwardoń, Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
- Paulina Magdalena GRZYBEK, studentka, Czechowice-Dziedzice, Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
- Małgorzata Anna URBANCZYK, politolog, Żywiec, Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
- Łukasz Andrzej NIEDZWIEDZKI, przedsiębiorca, Ćwiklice, Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
- Alfred BRUDNY, nauczyciel, Simoradz, Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej
Lista nr 7: Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15”
- Jerzy Witold JACHNIK, inżynier metalurg, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Damian Andrzej MACHEJ, przedsiębiorca, Kończyce Małe, Nie należy do partii politycznej
- Henryk ZAJĄC, leśnik, Żywiec, Nie należy do partii politycznej
- Dariusz Sebastian PIECHACZEK, politolog, Czechowice-Dziedzice, Członek partii Polska Razem Zjednoczona Prawica
- Jacek Grzegorz ORSZULAK, technik dentystyczny, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Wojciech Tomasz ZATORSKI, psycholog, Pszczyna, Nie należy do partii politycznej
- Krystian Andrzej CIEMAŁA, nauczyciel, Cieszyn, Nie należy do partii politycznej
- Anita Izabela BŁACHUT, prawnik, Wilkowice, Nie należy do partii politycznej
- Rafał Franciszek KASTELIK, inżynier automatyk, Gilowice, Nie należy do partii politycznej
- Joanna Anna SZEWCZULAK, technik księgowości, Jasienica, Nie należy do partii politycznej
- Katarzyna BIENIEK, sprzedawca, Ochaby Wielkie, Nie należy do partii politycznej
- Seweryn BRUDNY, nauczyciel, Simoradz, Nie należy do partii politycznej
- Sylwia Joanna JASICKA, grafik komputerowy, Żywiec, Nie należy do partii politycznej
- Anna Stefania WANDOR, handlowiec, Wilamowice, Nie należy do partii politycznej
- Danuta Krystyna PYCLIK, pracownik socjalny, Rajcza, Nie należy do partii politycznej
- Krzysztof Janusz WITOSZEK, kierownik magazynu, Górki Wielkie, Nie należy do partii politycznej
- Anna Maria GALISTL, psycholog, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Sebastian Stanisław BIELSKI, magazynier, Łodygowice, Nie należy do partii politycznej
Lista nr 8: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru
- Mirosław Tadeusz SUCHOŃ, ekonomista, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Beata BRANC-GORGOSZ, dyrektor finansowo-administracyjny, Skoczów, Nie należy do partii politycznej
- Edyta MISZCZAK-KOWALSKA, lekarz medycyny, Góra, Nie należy do partii politycznej
- Marcin Krzysztof GAWLAS, przedsiębiorca, Rudzica, Nie należy do partii politycznej
- Michał Bogumił KOŹLIK, dyrektor handlowy, Żywiec, Nie należy do partii politycznej
- Henryk Sylwester KONDZIELNIK, przedsiębiorca, Jankowice, Nie należy do partii politycznej
- Katarzyna Aleksandra ADAMIEC, specjalista ds. marketingu, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Bogdan Tomasz DESOŃ, śpiewak operowy, Szczyrk, Nie należy do partii politycznej
- Mateusz Szymon GÓRECKI, kierownik projektu, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Tomasz PORĘBSKI, przedsiębiorca, Pisarzowice, Nie należy do partii politycznej
- Lidia PIÓRKO, przedsiębiorca, Radostowice, Nie należy do partii politycznej
- Marek Władysław BŁASIAK, przedsiębiorca, Kozy, Nie należy do partii politycznej
- Maria Kazimiera RIZZO, nauczyciel, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Artur GUZIK, przedsiębiorca, Cieszyn, Nie należy do partii politycznej
- Monika Barbara DZIKI, przedsiębiorca, Czechowice-Dziedzice, Nie należy do partii politycznej
- Łukasz Nikodem SKRZYPCZAK, przedsiębiorca, Cieszyn, Nie należy do partii politycznej
- Iwona Teresa ŁOWICKA, ekonomista, Strumień, Nie należy do partii politycznej
- Krzysztof Franciszek KOZIK, dziennikarz, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
Okręg wyborczy w wyborach do Senatu nr 78, siedziba OKW: Bielsko-Biała
- Andrzej KAMIŃSKI, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, pracownik samorządowy, Dankowice, Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
- Rafał Klemens MUCHACKI, Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, lekarz medycyny – onkolog, Bielsko-Biała, Członek partii Platforma Obywatelska RP
- Ryszard Tadeusz WÓJCIK, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, przedsiębiorca, Bielsko-Biała, Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
Okręg wyborczy w wyborach do Senatu nr 79, siedziba OKW: Bielsko-Biała
- Ryszard Antoni BARCIK, Komitet Wyborczy Wyborców Niezależnego Kandydata Prof. Ryszarda Barcika, nauczyciel akademicki, Bielsko-Biała, Nie należy do partii politycznej
- Tadeusz Wiktor KOPEĆ, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, parlamentarzysta, Cieszyn, Nie należy do partii politycznej
- Karol WĘGLARZY, Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, nauczyciel akademicki, Cieszyn, Członek partii Platforma Obywatelska RP