Za nami 10. Półmaraton Wodzisławski

Na starcie jubileuszowej imprezy, jaka odbyła się w minioną niedzielę, stanęło blisko 250 biegaczy i biegaczek z całego kraju. Rywalizowali na trasie wiodącej ulicami Wodzisławia, do pokonania mieli siedem pętli. W tym roku bieg poświęcony był pamięci zmarłego prezesa klubu Forma Wodzisław Śląski, Zbigniewa Marszałkowskiego.

Mówi prezes MOSiR-Centrum w Wodzisławiu, Bogdan Bojko:

Wśród kobiet wygrała Ewa Kucharska z Pszczyny, wśród mężczyzn najszybszy był Ukrainiec, Volodymir Timashov, na podium stanęli także jego dwaj rodacy. Na czwartym i piątym miejscu bieg ukończyli rybniczanie, Marcin Ciepłak i Kamil Czapla:

…kontroli dopingowej tym razem nie było, generalnie rzadko zdarzają się podczas takich biegów, a szkoda – dodaje Kamil Czapla. Mimo wszystko rybniczanie byli zadowoleni ze swoich wyników. Na mecie cieszył się także Mark Sokołowski z Mysłowic, zwycięzca tegorocznego cyklu 18 biegów o Grand Prix Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Biegach Masowych:

Zadowoleni ze swoich występów i osiągniętych rezultatów byli także inni biegacze:

Organizatorzy już zapraszają wszystkich za rok na 11. edycję Półmaratonu Wodzisławskiego. Na imprezie z mikrofonem Radia 90 był Robert Krzyżaniak.