Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

10 dni z muzyką organową, chóralną i kameralną

Facebook Twitter

W Cieszynie od dziś (16.10.) okazja do wybrania się na koncerty w kościołach po polskiej i czeskiej stronie granicy. Organizatorzy na inaugurację zapraszają do Kościoła Jezusowego w Cieszynie. Prezentujemy szczegółowy harmonogram imprezy.

Arkadiusz Sztwiertnia z Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy” zaprasza do udziału w koncertach:

Jako koncert inauguracyjny w tym roku zaplanowaliśmy koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją pana Andrzeja Affeltowicza. Kolejne koncerty odbędą się w kościołach Czeskim Cieszynie, głównie kościół na Rozwoju, na Niwach, kościół Czesko-Braterski, ale jest też koncert, który odbędzie się w Ośrodku Kulturalno-Społecznym Strzelnica – 21 października.

To już 24. edycja Dekady Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej. Kto najczęściej przychodzi na koncerty?

Jest stałe grono słuchaczy w średnim wieku, ale coraz częściej pojawia się również młodzież. Optymistyczne jest to, że młodzi też chcą słuchać muzyki klasycznej, zresztą ideą tego festiwalu było stworzenie festiwalu dla ludzi młodych, w którym będą mogli wziąć udział, pokazać to co robią, zaistnieć na rynku muzycznym. Co roku staramy się w jakiś sposób podtrzymywać tą ideę, ponieważ najsłynniejsi dają sobie radę, a młodzież musi mieć gdzie się zaprezentować.

Inauguracja Dekady Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej dziś (16.10.) o 18.00. Cały program dostępny jest TUTAJ.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj