Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

10 lat po morderstwie Eugeniusza Wróbla. Powstał film o rybniczaninie [WIDEO]

Facebook Twitter

Minęło 10 lat od zabójstwa wiceministra Eugeniusza Wróbla. Rybniczanin zginął z rąk własnego syna. Rozczłonkowane zwłoki wyłowiono z zalewu rybnickiego. Za nami premiera filmu: "Służba całym życiem... Rzecz o Eugeniuszu Wróblu".

Przerażające morderstwo wstrząsnęło wszystkimi. Teraz po 10 latach od tej tragedii, z inicjatywy córki Marii Wilgus, powstał film dokumentalny o życiu rybniczanina w reżyserii Adama Turuli pod tytułem „Służba całym życiem… Rzecz o Eugeniuszu Wróblu”.

Film miał mieć swoją premierę na Politechnice Śląskiej, gdzie Eugeniusz Wróbel był wykładowcą. Jednak z powodu pandemii odbyła się ona w internecie. Po projekcji bliscy wspominali tego niezwykłego i jednocześnie bardzo skromnego człowieka.

Eugeniusz Wróbel był harcmistrzem, jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej, współtwórcą Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego na Politechnice Śląskiej, wicewojewodą katowickim i wiceministrem transportu. To z jego inicjatywy powstało Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze i nastąpiła rozbudowa Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Film przypomina także dramatyczne poszukiwania Eugeniusza Wróbla zakończone niewyobrażalną tragedią. Zginął z rąk swojego syna, który obecnie jest leczony w szpitalu psychiatrycznym, mimo upływu lat rodzina nie traci nadziei w jego wyleczenie.

Zobaczcie wideo:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj