Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

10 miejsc wartych odwiedzenia w Jastrzębiu? Opisz je a możesz wygrać 3 tysiące złotych

Facebook Twitter

3 tysiące złotych to nagroda w konkursie na ścieżkę turystyczną po dawnym uzdrowisku. Jastrzębie ogłosiło konkurs, w którym zbiera propozycje minimum 10 miejsc, jakie mogłyby się znaleźć na szlaku turystycznym po mieście, chodzi przede wszystkim o Zdrój.

Trzeba wyznaczyć punkty i je opisać z anegdotami, ciekawostkami, z tzw. „smaczkami”, które przyciągną turystów. Na zbieranie materiałów jest całe lato, termin zgłoszeń mija 15 października. W tym roku mija 160. rocznica powstania uzdrowiska, w 1861 roku parku stanął pensjonat Szwajcarka, Łaźnie i Pijalnia Wód. Jak przypominają w Jastrzębiu: w latach 50 XIX wieku podczas przeprowadzania odwiertów w poszukiwaniu węgla, we wsi Jastrzębie Dolne natrafiono na solankę.

Warunkiem rozpatrzenia propozycji jest możliwość użycia opisu ścieżek w celach wycieczkowych, aplikacji, audioprzewodniku itp.

Propozycja punktów wycieczkowych ma utworzyć atrakcyjną ścieżkę turystyczną oraz zwięzły opis, podkreślający walory uzdrowiskowego Miasta. Powinien on zawierać tzw. „smaczki” związane z powstawaniem uzdrowiska oraz ujęciem historii danego punktu w kolejnych latach, aż do dziś.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj