Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

10 milionów na podwyżki dla pracowników Urzędu Miasta, czyli budżet w Jastrzębiu

Facebook Twitter

To nie jest budżet moich marzeń, ale cieszę się, że został uchwalony- mówi Radiu 90 prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman. Co ciekawe, znajdziemy w nim podwyżki dla pracowników Urzędu Miasta.

Na przedświątecznej sesji 21 radnych było za i tylko jeden przeciw.

Bardzo się cieszę, budżet został uchwalony w bardzo szybki tempie. Te wnioski, które zostały złożone przez radnych, zostały uwzględnione. Budżet jest stabilny, rzetelnie przygotowany, bezpieczny dla miasta na rok 2020.

Radio90: Samorządowcy narzekają, mówią, że tak ciężkiego budżetu nie było. Faktycznie w Jastrzębiu jest tak źle czy to narzekanie jest tu mniejsze?

Nie jest to na pewno budżet moich marzeń. Mamy w pewnym zakresie ograniczone inwestycje. Udało nam się wszystkie wydatki bieżące zabezpieczyć- z czego się cieszę- również udało się zabezpieczyć kwotę prawie 10 milionów złotych na podwyżki dla wszystkich pracowników Urzędu Miasta i jednostek miejskich.

Z prezydent Jastrzębia-Zdroju Anną Hetman rozmawiał Arkadiusz Żabka. Dochody Jastrzębia-Zdroju oszacowano na 555 mln złotych, a wydatki na 630 mln. Deficyt w przyszłorocznym budżecie Jastrzębia-Zdroju wyniesie zatem 75 mln złotych i pokryty zostanie nadwyżki z lat ubiegłych oraz wolnych środków.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024