Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

11 tysięcy porcji narkotyku. Jeden zatrzymany już siedzi

Facebook Twitter

Raciborscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 48 i 53 lat związanych z posiadaniem dużych ilości narkotyków. Stróże prawa przejęli marihuanę, z której można było przygotować ponad 7500 działek dilerskich, oraz ponad 3300 porcji kokainy. Zatrzymanym mężczyznom grozi za to kara do 10 lat więzienia.

narkotyk
fot. KPP Racibórz

Kryminalni z raciborskiej komendy zdobyli informację o miejscu, w którym miały być przechowywane narkotyki. Aby to sprawdzić, przeszukali jedno z mieszkań w centrum Raciborza. Informacje potwierdziły się. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli marihuanę, z której można było przygotować ponad 7500 działek dilerskich oraz ponad 3300 porcji kokainy.

fot. KPP Racibórz

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn w wieku 48 i 53 lat, związanych z posiadaniem dużej ilości narkotyków. Stróże prawa ustalili, że 48-latek udostępnił mieszkanie 53-letniemu mężczyźnie, który przechowywał w nim substancje odurzające.

Prokurator, na wniosek raciborskich śledczych, objął 48-latka policyjnym dozorem. Natomiast z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do raciborskiego sądu wniosek o zastosowanie wobec 53-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

fot. KPP Racibórz

Sąd podzielił argumentację prokuratora i umieścił zatrzymanego w tymczasowym areszcie na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

fot. KPP Racibórz

Policja przestrzega i przypomina: osobom, które posiadają narkotyki, grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast wobec tych, którzy podejmują się ich sprzedaży, może zostać orzeczona kara nawet do 10 lat więzienia.

Ty lub ktoś z bliskich Tobie osób ma problem z narkotykami? Szukasz rady jak znaleźć odpowiednią dla tej osoby pomoc? Gdzie i jak szukać pomocy? Kliknij w TEN link

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023