Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

10 zarzutów za molestowanie seksualne dla Sebastiana S.

Facebook Twitter

Kolejne zarzuty dla trenera z Wodzisławia podejrzanego o molestowanie seksualne młodych piłkarzy. W sumie Sebastianowi S. przedstawiono już 10 zarzutów. Od kiedy ujawniono sprawę, śledczy mówili, że sprawa ma charakter rozwojowy, a pokrzywdzonych może być nawet kilkunastu chłopców.

Postępowanie potwierdza podejrzenia – mówi Ewa Świątkowska Stec z wodzisławskiej prokuratury:

Po kolejnych przesłuchaniach potwierdzają się te fakty, o których na początku mówili rodzice i dzieci. Po przesłuchaniu kolejnych dzieci, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, podejrzanemu przedstawiono kolejne zarzuty – jest ich sześć. Czyli w sumie podejrzanemu ogłoszono i przedstawiono 10 zarzutów o molestowanie seksualne nieletnich chłopców.

Każdy zarzut dotyczy jednego chłopca, na dziś to 10 osób pokrzywdzonych. Będą kolejni – nie ukrywa prokurator Stec:

To nie koniec sprawy, na pewno będą kolejne przesłuchania i z tego co wynika na podstawie już zgromadzonych materiałów dowodowych, będą też kolejni pokrzywdzeni. Wszyscy w obrębie drużyny piłkarskiej.

Do molestowania dochodziło co najmniej przez dwa lata na obozach sportowych oraz w samochodzie trenera. Śledczy będą również sprawdzać inne miejsca pracy Sebastiana S. Wiadomo, że był zatrudnionych w kilku klubach sportowych:

Należy również sprawdzić, gdzie jeszcze trener miał styczność z małoletnimi, bo z tego co wiemy, to na pewno pracował jeszcze w innych drużynach i ten wątek też należałoby doprecyzować. Na pewno podejrzany zostanie przebadany pod kątem seksuologicznym, psychiatrycznym. Chcielibyśmy to postępowanie zakończyć jak najszybciej ze względu na dobro poszkodowanych. Na pewno jeszcze w tym roku.

Wkrótce prokuratura będzie wnioskowała o przedłużenie na kolejne trzy miesiące tymczasowego aresztu dla wodzisławskiego trenera. Grozi mu 12 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023