Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

100 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskiej akcyzy i 400 litrów lewego alkoholu

Facebook Twitter

Po nitce do kłębka. Policjanci z Jastrzębia zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie nielegalne papierosy i alkohol, później dotarli do źródła, z którego pochodziły.

Kryminalni od dłuższego czasu obserwowali znanego im doskonale mieszkańca Jastrzębia, który w przeszłości zajmował się już  handlem nielegalnymi papierosami i alkoholem. Pod koniec ubiegłego tygodnia wraz z mundurowymi zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym poruszał się mężczyzna. W jego bagażniku znaleziono wówczas 15 butelek spirytusu oraz 40 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Jeszcze tego samego dnia w ręce policjantów wpadł także 43-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, u którego zaopatrywał się mężczyzna. Podczas przeszukania jego posesji, stróże prawa odkryli blisko 300 paczek papierosów, przeszło 100 kilogramów krajanki tytoniowej i ponad 400 litrów nielegalnego alkoholu. Kontrabanda została zabezpieczona, a 43-latek został zatrzymany.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 100 tysięcy złotych. Obu mężczyznom, poza dotkliwymi karami finansowymi, grożą 3 lata więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021