Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

100- latka z Jastrzębia: Najważniejsze jest pozytywne nastawienie do życia

Facebook Twitter

Teraz już 200 lat dla mieszkanka Jastrzębia- Zdroju. Agnieszka Cebula to kolejna osoba, która dołączyła do grona mieszkańców kończących 100 lat życia.

Mieszkanka Jastrzębia Agnieszka Cebula, jej córka i prezydent Anna Hetman. fot. W.Knesz/ jastrzebie.pl

Urodzona w Jastrzębiu-Zdroju Agnieszka Cebula pracowała jako pomoc w szkole, tutaj wraz z mężem wybudowali dom, wspólnie prowadzili również gospodarstwo. Przez większość życia kobieta zajmowała się dziećmi, wychowała 4 córki. Od zawsze jej pasją były książki, to zainteresowanie rozwija do dziś. Jubilatka uwielbia też kwiaty, kilka lat temu to właśnie pielęgnowanie ogrodu sprawiało jej najwięcej radości.

Żyje mi się bardzo dobrze, zawsze mogę liczyć na bliskich. Nie mam już tyle energii co kiedyś, ale szczęśliwie doczekałam się 9 wnuków, 15 prawnuków i 1 praprawnuka. Mój przepis na długie życie? Przede wszystkim dobry kontakt z rodziną, dużo uśmiechu i pozytywne nastawienie do życia

– podkreśla Agnieszka Cebula.

Solenizantka jest bardzo towarzyską osobą, chętnie dzieli się opowieściami z dawnych lat, a także udziela wskazówek. Jaka jest jej rada dla młodszego pokolenia?

Młodzi ludzie powinni doceniać to co mają. Współczesny świat daje wiele możliwości, ale do wszystkiego trzeba podchodzić rozważnie, dziś łatwo można się w tym wszystkim pogubić. Należy pamiętać też o dobrych relacjach z ludźmi, kiedy możemy polegać na sobie wzajemnie, życie staje się bardziej kolorowe

– mówi mieszkanka Jastrzębia-Zdroju.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022