Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

100-lecie przyłączenia Górnego Śląska do Polski. 2 lipca na wodzisławskim rynku będzie impreza

Facebook Twitter

Już 2 lipca na wodzisławskim rynku odbędzie się impreza pt. Witaj Polsko! 100-lecie przyłączenia Górnego Śląska do Polski. Głównym organizatorem jest GOKiR Mszana. Wystąpi Grubson, Riedel, Steczkowska, Respondek, Moś, Roszak, Kozik.

Wystąpią też dwie równie uzdolnione uczestniczki programu The Voice of Poland: Paulina Gołębiowska, Karolina Piątek. Wszyscy w towarzystwie Orkiestry Rozrywkowej Gminy Mszana, która łączy siły z Orkiestrą Śląskich Kameralistów. Muzycy zagrają pod batutą Aleksandra Knury.

Ponadto m.in. przemarsz grup rekonstrukcyjnych i przejście żołnierzy przez Bramę Wolności, wystawy sprzętu wojskowego, inscenizacje historyczne i inne koncerty (m.in. VLADISLAVIA, ROSZAK SHOW) oraz wiele dodatkowych atrakcji.

Wstęp na imprezę jest wolny!

mat. prasowe

Uroczyste obchody 100-lecia włączenia Górnego Śląska do Polski w Wodzisławiu Śląskim dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym w ramach Programu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj