Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

100 tys. zł z budżetu miasta Cieszyna trafi do Szpitala Śląskiego

Facebook Twitter

Potrzebny jest sprzęt specjalistyczny oraz środki ochrony osobistej dla personelu. Placówka wystąpiła do samorządów z prośba o pomoc. Odpowiedział między innymi Cieszyn.

Szpital Śląski jako jeden z 5 ośrodków w województwie śląskim został wyznaczony do prowadzenia, izolacji i opieki nad ciężarną z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-Cov-2. Jako jeden z 3 ośrodków na Śląsku ma hospitalizować pacjentów do 18 roku życia z objawami COVID-19. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii jako jeden z 5 na Śląsku wyznaczony został do prowadzenia pacjentów hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem, u których wystąpiła ostra niewydolność oddechowa.

Zakup systemu InGenius oraz zestawów do wykonywania oznaczeń w kierunku COVID-19 to koszt wraz z zestawem testów prawie 500 tys. zł. O pomoc finansową zwrócił się Zarząd Powiatu Cieszyńskiego i dyrekcja Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Wszystkim zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie mieszkańców. Konieczna jest szybsza diagnoza i efektywniejsze wykonywanie testów, usprawnienie funkcjonowania Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Dlatego wraz z innymi samorządowcami podjęłam decyzję o udzieleniu pomocy finansowej dla Zarządu Powiatu Cieszyńskiego

– komentuje Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Sprzęt do Szpitala Śląskiego w Cieszynie powinien trafić w pierwszej połowie kwietnia. Wsparcia finansowego udzielili także: Jarosław Klimaszewski – Prezydent Miasta Bielska-Białej i Andrzej Płonka, starosta bielski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj