StartWiadomości

100 tysięcy złotych mają do wydania mieszkańcy Rydułtów

To pomysły zgłoszone jesienią przez mieszkańców, maksymalna wartość jednego z nich to 25 tysięcy złotych – tłumaczy Krzysztof Jędrośka, sekretarz urzędu miasta Rydułtowy. I jak dodaje, kilka z proponowanych inwestycji musiała być odrzucona, ponieważ miały powstać na gruntach, które nie są własnością miasta:

To musiałoby być tak, że ten grunt zostaje np. wykupiony, a ten wykup wchodziłby w kwotę tego budżetu, znacznie przekraczając kwotę 25 tysięcy złotych. Niestety spora liczba projektów została odrzucona ze względów regulaminowych.

Ostatecznie do głosowania przeszło sześć projektów, znajdziecie je na stronie TUTAJ. A na co można głosować? Między innymi na zakup kilku defibrylatorów, budowę urządzeń do ćwiczeń przy Szkole Podstawowej nr 1, ale jest też pomysł organizacji w mieście Octoberfestu:

Trzeba będzie podać imię i nazwisko, jeszcze zastosowaliśmy taki bardzo drobny mechanizm kontrolny, bo przecież ja wiem, jak Pan się nazywa i mógłbym za Pana oddać głos, więc trzeba będzie podać dwie wskazane cyfry peselu.

Głosy w formie papierowej oddawać można w Urzędzie Miasta, bibliotece i Domu Kultury Feniks.

Zostaw komentarz