Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

100 tysięcy złotych mają do wydania mieszkańcy Rydułtów

Facebook Twitter

W mieście ruszyło właśnie głosowanie nad Budżetem Obywatelskim. To jego pierwsza edycja. Głosowanie w formie papierowej potrwa do 24 grudnia, w systemie cyfrowym dwa dni dłużej. Jeszcze w tym roku powinniśmy poznać wyniki i projekty, które otrzymają dofinansowanie.

Fot. konsultacje.rydultowy.pl

To pomysły zgłoszone jesienią przez mieszkańców, maksymalna wartość jednego z nich to 25 tysięcy złotych – tłumaczy Krzysztof Jędrośka, sekretarz urzędu miasta Rydułtowy. I jak dodaje, kilka z proponowanych inwestycji musiała być odrzucona, ponieważ miały powstać na gruntach, które nie są własnością miasta:

To musiałoby być tak, że ten grunt zostaje np. wykupiony, a ten wykup wchodziłby w kwotę tego budżetu, znacznie przekraczając kwotę 25 tysięcy złotych. Niestety spora liczba projektów została odrzucona ze względów regulaminowych.

Ostatecznie do głosowania przeszło sześć projektów, znajdziecie je na stronie TUTAJ. A na co można głosować? Między innymi na zakup kilku defibrylatorów, budowę urządzeń do ćwiczeń przy Szkole Podstawowej nr 1, ale jest też pomysł organizacji w mieście Octoberfestu:

Trzeba będzie podać imię i nazwisko, jeszcze zastosowaliśmy taki bardzo drobny mechanizm kontrolny, bo przecież ja wiem, jak Pan się nazywa i mógłbym za Pana oddać głos, więc trzeba będzie podać dwie wskazane cyfry peselu.

Głosy w formie papierowej oddawać można w Urzędzie Miasta, bibliotece i Domu Kultury Feniks.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022