Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

100 życzeń zakopanych w kapsule czasu! [FOTO]

Facebook Twitter

Życzenia dla Polski i Rybnika zakopane w kapsule czasu pod budowaną drogą Pszczyna-Racibórz. Autorami życzeń były rybnickie przedszkolaki i uczniowie. Na konkurs wpłynęło kilkaset życzeń, 100 najpiękniejszych w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości trafiło do metalowej kapsuły.

Jakie życzenia dzieci złożyły Polsce?

Żeby Polskę omijała każda wojna, żeby było dobrze ludziom (…) Żeby nie było smogu, żeby był pokój na ziemi, żeby było dużo placów zabaw i aby dzieci były szczęśliwe (…) Pracę wykonywała sama od początku do końca, mama sprawdzała tylko błędy ortograficzne. Duma wielka dominuje, szczęście, że się udało, jesteśmy bardzo zadowolone. (…)

Radio 90: A nie korciło Was urzędników, żeby coś wrzucić do tej kapsuły? Coś napisać?

Agnieszka Skupień, Rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku: Człowiek już taki jest, że zawsze korci, natomiast wiele pięknych słów pojawiło się w tych życzeniach, nic dodać, nic ująć. Naszych życzeń nie było, zaufaliśmy dzieciom i młodzieży.

Piotr Kuczera, Prezydent Rybnika: Jak będziecie tu Państwo przejeżdżać to pamiętajcie, że kapsuła jest obok Węzła Gotartowickiego, po prawej stronie obok mostu nad ul. Boguszowicką. Do zobaczenia za 25 lat!

Metalową kapsułę czasu wykonali uczniowie Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej. Na miejscu był nasz reporter Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022