Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

1000 złotych stypendium za zobowiązanie się do pracy w wodzisławskim szpitalu

Facebook Twitter

O tym, że brakuje rąk do pracy w szpitalach, wiadomo od dawna. Dyrekcje lecznic i samorządy kuszą jak mogą, prześcigając się w propozycjach. Wodzisławski powiat w tym roku, podobnie jak to było w latach poprzednich, kusi studentów pielęgniarstwa stypendiami.

Oferuje tysiąc złotych miesięcznie, w zamian za deklarację pracy w szpitalu przynajmniej przez 3 lata po ukończeniu studiów. Kinga Jamioła z Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w wodzisławskim starostwie nie ukrywa, że mimo oferowanego stypendium łatwo nie będzie skusić studentów:

Kinga Jamioła: Spodziewamy się, że to nie będą dziesiątki chętnych osób, choć pewnie tyle byśmy sobie życzyli. W ubiegłych latach, w pierwszej edycji dwie osoby wnioskowały i pobierały takie stypendium, w roku następnym były to cztery osoby. Szukamy pielęgniarek i pielęgniarzy. To nie musi być osoba z terenu powiatu wodzisławskiego, może być także spoza terenu powiatu. Musi być to osoba na 3. roku studiów licencjackich bądź 2. roku studiów magisterskich. Każdy, kto otrzymuje to stypendium, deklaruje, że po ukończeniu studiów podejmie pracę w Rydułtowach bądź w Wodzisławiu Śląskim.

Rekrutacja trwa do 19 września. Wnioski można przesłać pocztą, lub złożyć go osobiście w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023