Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

102 lata ma najstarsza mieszkanka Mszany. Wszystkiego najlepszego!

Facebook Twitter

Emilia Smyczyk z Połomi (rocznik 1919), to najstarsza mieszkanka gminy Mszana, 18 lipca skończyła 102 lata! Jest rodowitą połomianką, w swojej rodzinnej miejscowości przeżyła 101 lat. Od zimy zeszłego roku mieszka u najmłodszej córki, Marii, w Świerklanach.

fot.mszana.ug.gov.pl

Pani Emilia czuje się dobrze, a uśmiech nie schodzi z jej twarzy. Choć ma już problemy z chodzeniem, nadal zachowała dobrą pamięć, lubi rozmawiać i wspominać dawne czasy. Jest rodowitą połomianką, w swojej rodzinnej miejscowości przeżyła 101 lat. Od zimy zeszłego roku mieszka u najmłodszej córki, Marii, w Świerklanach.

– podają urzędnicy z Mszany. Emilia Smyczyk wychowała ośmioro dzieci, doczekała się ponad 30 wnuków, ponad 60 prawnuków i ponad 20 praprawnuków. Od hucznie świętowanych 100 urodzin przybyło jej kolejnych 6 prawnucząt. W czasie pandemii, zwłaszcza początkowego lockdownu, najbardziej dokuczał jej brak kontaktu z nimi.

Aby móc widywać się z liczną rodziną seniorka, w pierwszym możliwym terminie, zaszczepiła się przeciwko COVID-19.

Z powodu pandemii nie odbywają się tradycyjne odwiedziny władz gminy u najstarszych mieszkańców, jednak samorząd honoruje tych seniorów przekazując im listy gratulacyjne i upominki. Odbierają je z urzędu członkowie rodzin solenizantów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj