Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

103 przejścia dla pieszych w regionie otrzymają doświetlenie

Facebook Twitter

W ciągu najbliższych pięciu miesięcy powinno poprawić się bezpieczeństwo na ponad setce przejść dla pieszych w naszym regionie. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Katowicach ogłosiła przetarg na realizację doświetlenia przejść dla pieszych.

Pierwsze zadanie obejmuje 50 przejść w ciągu drogi krajowej nr 78 w powiatach: raciborskim i wodzisławskim. Przejścia zlokalizowane są: w Chałupkach, Olzie, Gorzycach, Turzy Śląskiej oraz w Wodzisławiu Śląskim. Drugie zadnie obejmuje 53 przejścia dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 45, w powiecie raciborskim. Przejścia zlokalizowane są: w Roszkowie, Krzyżanowicach, Tworkowie, Bieńkowicach, Raciborzu oraz Szonowicach.

To łącznie 103 przejścia, które zostaną doświetlone w ramach działań poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego. Same przejścia, jak i dojścia do nich mają otrzymać nowe oświetlenie. Wykonane zostaną również niezbędne prace brukarskie, w tym budowa dojść dla pieszych i „kostki integracyjne” – oznaczającej krawędź chodnika przy przejściu dla pieszych. Tam, gdzie będzie to niezbędne, zmodyfikowane zostanie oznakowanie pionowe i poziome.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj