Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

110 lat świętuje w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna z Rybnika-Kamienia

Facebook Twitter

Jubileusz hucznie obchodzono w minioną sobotę (10.06.). Najpierw odbyła się uroczysta msza święta, później wręczono medale i odznaczenia zasłużonym strażakom i wreszcie zorganizowano pełen atrakcji festyn. Jakie to było 110 lat dla strażaków z Kamienia?

Mówi naczelnik jednostki, Marek Krzyżowski:

…a nowy pojazd przydaje się i to bardzo strażakom z Kamienia. Co roku wiele razy wyjeżdżamy na akcje – dodaje naczelnik Krzyżowski:

Jubileuszowy festyn był pełen atrakcji zarówno na scenie jak i poza nią. Jedną z nich był symulator dachowania. Urządzenie, które pozwala na własnej skórze sprawdzić jak czuje się człowiek w dachującym samochodzie. Nasz reporter Robert Krzyżaniak został zaproszony do samochodu przez gospodarza imprezy:

…atrakcji było więcej, między innymi licytowano różne przedmioty w tym koszulkę z autografem Łukasza Piszczka. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na działającą przy OSP Kamień Młodzieżową Drużynę Strażacką. Ich rozwój to dla nas ważna sprawa w najbliższych latach – dodaje naczelnik Krzyżowski. Jakie jeszcze plany na kolejne dziesiątki lat mają strażacy ochotnicy z Kamienia?

Na jubileuszu OSP Kamień był nasz reporter Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj