Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

12 biegów dla Wojtusia, najbliższy na Czantorię

Facebook Twitter

Przez 24 godziny będzie wbiegał i zbiegał z Czantorii w Ustroniu. Wyzwanie podjął Maciej Rogala, członek grupy biegowej z naszego regionu - Yno Ultra. W sobotę (11.07.) odbędzie się pierwsze z cyklu planowanych wydarzeń sportowych mających na celu pomoc w zbieraniu pieniędzy na leczenie i rehabilitację 8-letniego Wojtusia, syna jednego z biegaczy należącego do tej grupy. Pokonane przez niego kilometry przeliczone zostaną na konkretne pieniądze.

Będziemy zbierać te kilometry i przeliczać, a  prócz tego ludzie jeszcze mogą przelewać pieniądze całe 12 miesięcy,  nie tylko raz w miesiącu, kiedy będzie wydarzenie. Moim zadaniem jest bieganie 24 godziny, ciężej będzie z przewyższeniami, liczę, ze zrobię około 20 tysięcy przewyższeń, to jest naprawdę bardzo dużo. Ostatnio jak robiłem Czantorię, od stacji dolnej do górnej, to zrobiłem 4 i pół tysiąca za 10.razami (…).

W planach grupy biegowej Yno Ultra jest zorganizowanie 12 takich biegów: przez najbliższy rok, co miesiąc, Maciej Rogala będzie wbiegał na wybrany szczyt Beskidu Śląskiego lub Żywieckiego. O tym, którą górę wybierze, zdecydować będzie mogła osoba, która przeleje najwięcej pieniędzy na leczenie Wojtusia.

Troszkę mnie to będzie kosztować wysiłku, ale uważam, że warto dla tego Wojtusia, bo sam osobiście poznałem tego chłopczyka, znam jego rodziców i uważam, że taka inicjatywa ze strony grupy jest wskazana i potrzebna.
Radio 90: Pan będzie też biegł nocą…
Tak, tam jest kamera, będzie można sprawdzić czy nie lecę w balona…

– usłyszała Monika Sokołowska. W sobotę (11.07.) start wyzwania, do którego można się przyłączyć: im więcej kilometrów zostanie pokonanych, tym więcej pieniędzy uda się przekazać na potrzeby chłopca, który tego dnia świętować będzie swoje urodziny. Można dołączyć do Maćka na Czantorii, ale można też przekazywać organizatorom raporty z odbytych treningów w swojej okolicy.

Zasady udziału:

  • 11 lipca o godzinie 9.00 Maciek ogłasza start wyzwania ruszając na szczyt góry Czantoria Wielka, od tego momentu zapraszamy Was do zabawy, macie na to 24 godziny, Maciek będzie w tym czasie wbiegał i zbiegał z Czantorii, jeśli chcecie sprawdzić, czy nie oszukuje ;) dołączcie do niego chociaż na godzinę, dwie, albo nawet na 10!
  • Przez 24 godziny wrzucamy tutaj w wydarzeniu screeny swoich biegowych/NW treningów, screen z aplikacji musi zawierać datę, trasę oraz przebyty kilometraż (nie, zdjęcie zegarka się nie liczy, chyba, że jest widoczna tam również data odbycia treningu i mieści się w naszych 24 godzinach).
  • Po 24 godzinach od momentu startu Maćka- czas stop, zamykamy możliwość dodawania komentarzy, ogłaszamy koniec wyzwania, następuje komisyjne zliczanie kilometrów i przekazanie raportu do naszych sponsorów, którzy zrobią czary mary i wybiegane i wychodzone 1000km zmieni się w złotówki zgodnie z ustalonym przelicznikiem 1km = 1zł, które trafią na konto Wojtka, taki urodzinowy prezent dla niego od Was, Biegaczy.

O Wojtusiu:

Wojtuś, od urodzenia, czyli 2013 roku, jest obdarzony kilkoma specjalnymi cechami, które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Syn ma afazję motoryczną przez którą potrzebuje ciągłej rehabilitacji i ćwiczeń sensorycznych. Po 3 latach poszukiwań przyczyn chorób, zachowań oraz opóźnienia w rozwoju, niestety zdiagnozowano u Wojtusia wadę genetyczną – terminalną duplikację chromosomu pary 2 oraz terminalną delecję chromosomu pary 12, które odpowiedzialne są za opóźnienie psychoruchowe, których nie potrafią powiązać z żadnym znanym zespołem i nie wiadomo jaki będą miały wpływ na Jego życie. Można powiedzieć że nie ma innej osoby z Tymi wadami, a te spowodowały już znaczne opóźnienie psychomotoryczne. Komunikacja z całym światem jest bardzo utrudniona ponieważ Wojtuś nie potrafi mówić, lecz dzięki ciężkiej pracy na terapii logopedycznej poznaje inne sposoby porozumiewania się. Nasz syn Wojtuś potrzebuje intensywnej terapii logopedycznej, która pozwoli w końcu na zrozumienie osób, z którymi próbuje się porozumieć zarówno z rodziną, jak i z rówieśnikami. Niestety koszty Jego terapii znaczne przekraczają nasze możliwości finansowe. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

Wdzięczni Rodzice rewelacyjnego Wojtusia.

Aby przekazać darowiznę przelewem:
Fundacja „Serca dla Maluszka”
Ul. Kowalska 89
43-300 Bielsko-Biała
Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
Tytułem: Wojciech Bartków

Aby przekazać darowiznę przelewem z zagranicy:

Fundacja „Serca dla Maluszka”
Numer rachunku PL 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
Bank Millenium S.A.
ul. Stanisława Żaryna 2 A
02-593 Warszawa
POLAND
Kod SWIFT banku: BIGBPLPW
Tytułem: Wojciech Bartków

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024