Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

12 lat więzienia za napad w Żorach

Facebook Twitter

Nawet do 12 lat więzienia grozi 23-latkowi za uliczny napad w Żorach. Napastnik zaatakował znienacka, dusił, powalił na ziemię, uderzał pięściami, a po chwili zbiegł z miejsca zdarzenia.

Fot. falco / pixabay.com

Do zdarzenia doszło we wtorek (25.08.) przed 22:00. 29-latek idąc ulicą nagle został zaatakowany przez agresywnego, młodego mężczyznę. Napastnik podszedł od tyłu, zaczął dusić swoją ofiarę, potem przewrócił na ziemię i okładał pięściami. Kiedy mężczyzna leżał na ziemi ten ukradł mu telefon i uciekł. Pokrzywdzony zdołał wrócić do domu i o zdarzeniu powiadomić Policję oraz ojca i matkę, którzy wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Na szczęście okazało się, że 29-latek nie doznał poważniejszych obrażeń.

Podczas, gdy policjanci zajmowali się już sprawą rozboju i przejrzeli nagranie z kamer, które zarejestrowały przebieg zdarzenia rodzice pokrzywdzonego namierzyli jego telefon. Natrafili też na grupę osób o czym natychmiast zaalarmowali mundurowych. Do czasu ich przybycia śledzili ją i wskazali stróżom prawa kierunek, w którym podążała, a dzięki ich informacjom ci wkrótce, w pościgu pieszym zatrzymali agresywnego 23-latka i odzyskali porzucony przez niego telefon.

23-latek trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój na 29-latku grozi mu do 12 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021