Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

12 osób otrzymało wezwania do komendy w związku z wydarzeniami w rybnickim klubie

Facebook Twitter

12 osób otrzymało wezwania do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku w związku z wydarzeniami w klubie muzycznym przy ulicy Wiejskiej. Osoby te mogą zostać ukarane mandatami, za brak maseczki w klubie.

Policja powołuje się na rozporządzenie Rady Ministrów z 23 grudnia 2020 roku. Z oficerem prasowym rybnickiej policji rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Bogusława Kobeszko: Są prowadzone czynności wyjaśniające pod kątem popełnionych wykroczeń wewnątrz lokalu przy ulicy Wiejskiej, polegające na nie stosowaniu się do obowiązku noszenia maseczek, czyli zakrywania ust i nosa. Na chwilę obecną wystawiliśmy 12 takich wezwań, są to wykroczenia za które grozi kara grzywny od 20 do 500 złotych. Oczywiście za te wykroczenia policjanci mogą pouczyć, mogą również nałożyć mandaty karne lub też skierować wnioski o ukaranie do sądu.

Radio 90: Ilu się jeszcze takich wezwań można spodziewać?

Bogusława Kobeszko: My na chwilę obecną prowadzimy czynności.

Radio 90: Bo spisanych było ponad 100 osób.

Bogusława Kobeszko: Tak, natomiast analizujmy materiały dowodowe w tej sprawie. To wszystkie informacje których mogę udzielić.

Póki co, nikt nie zgłosił się na policję. Wiemy natomiast, że rybnicka policja skierowała już sześć wniosków do sądu o ukaranie wobec sześciu osób, które były klientami w kawiarni przy ulicy św. Jana. Lokal został otwarty w miniony piątek (12.02.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021