Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

12 projektów z naszego regionu walczy o głosy w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Facebook Twitter

12 projektów z naszego regionu walczy o głosy w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie ruszyło wczoraj (1.09.). Samorządowcy, ale też jednostki z naszych miast i gmin zachęcają mieszkańców do wzięcia w nim udziału, by zdobyć pieniądze na realizację pomysłów.

Raciborskie starostwo promuje hasło: „Doświetl przejście swoim głosem”. Chodzi o projekt doświetlenia 15 przejść dla pieszych lampami LED na terenie powiatów raciborskiego i wodzisławskiego, m.in. w Raciborzu, Pietrowicach Wielkich, Krzyżanowicach, Nędzy, Marklowicach, Wodzisławiu i w Pszowie.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu walczy o środki na budowę parkingu na terenach zielonych za budynkiem lecznicy. Subregion Zachodni chciałby wybudować plenerowe samoobsługowe stacje naprawcze w każdej gminie, ma ich być 30.

Z kolei Wojewódzki Ośrodek Lecznictwa Odwykowego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gorzycach potrzebuje elektrycznego samochodu, by z myślą o środowisku móc wykonywać codzienne prace na terenie ośrodka. Rybnicki szpital walczy o głosy i środki na nową karetkę.

Głosować na projekty w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego można do 19 września. Link do wszystkich informacji na ten temat mamy na radio90.pl

Głosować można klikając w link www.ebo.slaskie.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj