Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

12 ton za dużo. ITD przeprowadziła kontrole pojazdów z drewnem [FOTO]

Facebook Twitter

Nawet 15 tysięcy złotych kary może grozić przewoźnikom, którzy dopuszczają do ruchu samochody z przekroczonym ładunkiem. W 8 na 11 skontrolowanych przewozów drewna inspektorzy śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili sporo nieprawidłowości. Zastrzeżenia budziła waga samochodów, naciski osi na drogę i wysokość pojazdów z ładunkiem.

W czwartek (7.05.) inspektorzy śląskiej ITD wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej wzięli „pod lupę” transporty drewna przekraczające przejścia graniczne w Cieszynie, Gorzyczkach i Chałupkach. W trakcie jednodniowych działań skontrolowano 11 takich przewozów, z czego aż w 8 wykryto poważne nieprawidłowości.

Rekordzista załadował pojazd tak, że zamiast dopuszczalnych 40 ton ważył 52 tony. Przekroczenie DMC stwierdzono w przypadku czterech zespołów pojazdów. Inspektorzy ujawnili także nieprawidłowości w zakresie dozwolonych nacisków osi pojazdów na drogę. Niektóre ciężarówki z ładunkiem były także za wysokie.

Nienormatywne transporty wstrzymano do momentu usunięcia ujawnionych nieprawidłowości, czyli rozładowania nadmiaru drewna na inne samochody. Wobec przewoźników wszczęte zostaną postępowania administracyjne. W kilku przypadkach grozi im 15 tys. zł kary.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj