Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

12. Żorski Bieg Uliczny za nami [FOTO]

Facebook Twitter

Piękna słoneczna pogoda i rzesza biegaczy na trasie. Tak wyglądał 12. już Żorski Bieg Uliczny. W minioną niedzielę (13.10.) tradycyjnie odbyły się dwa biegi. Pierwszy na dystansie 2,5 km, w którym wszyscy pobiegli "po zdrowie" i drugi, główny na dystansie 10 km, gdzie walczyli o miejsca, nagrody, a wielu także o poprawienie "życiówki".

„Bieg był super” – mówili naszemu reporterowi uczestnicy:

Gościem specjalnym imprezy był Aleksander Matusiński, trener naszych biegaczek, sztafety 4×400 metrów popularnie nazywanej „Aniołkami Matusińskiego”, która na ostatnich Mistrzostwach Świata zdobyła srebrny medal. Szkoleniowiec chwalił żorską imprezę:

Jestem pod wrażeniem, jest przede wszystkim bardzo dużo startujących, nawet na ten bieg po zdrowie, taki powiedzmy niekomercyjny, nie na miejsca- ten peleton się nie kończył. Dzieci też widzą, obracają się w takim środowisku, w środowisku biegaczy, ludzi uśmiechniętych, radosnych i myślę, że to będzie procentowało. Jeśli chodzi o organizację, no to tutaj wielkie gratualcje. Jest to dopięte wszystko na ostatni guzik, jeżdżę po zawodach po całym świecie, naprawdę, chociażby na mistrzostwach świata ostatnich w Doha było dużo niedociągnięć, tutaj w samych superlatywach można się odnieść, zwłaszcza jeżeli chodzi o frekwencję.

Zadowolony po biegu był także dyrektor żorskiego MOSiRu, Arkadiusz Stanula, który uczestniczył w rywalizacji na 10 kilometrów. Po raz kolejny zorganizowaliśmy „fajną” imprezę – cieszył się na jej zakończenie:

Mamy świadomość tego, że tych biegów na terenie kraju, nawet na terenie Śląska w tym samym dniu jest bardzo dużo, jednak staramy się przyciągnąć do nas jakością i wieloma atrakcjami, które przygotowujemy każdego roku. W tym dniu mamy przygotowane tak naprawdę dwie imprezy. Jedna jest dla tych, którzy nie czują się na siłach, żeby przebiec 10 km, stąd też wybierają ten bieg po zdrowie, ale też wiem z opinii innych osób, że z zazdrością ci w tym biegu po zdrowie spoglądają w kierunku tych na 10 km i podejmują trud biegania, potem sprawia im to przyjemność, startują w biegu na 10 km i wielu ludzi, których znam osobiście, wywodzi się teraz z tego naszego biegu, startują w półmaratonach, maratonach, ultramaratonach. Bieganie jest teraz jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych, na pewno w Żorach i w kraju.

MOSiR już 2 lata temu zapowiadał, że w Żorach zostanie zorganizowany półmaraton. Nie zapomnieliśmy o tym pomyśle – dodaje dyrektor Stanula:

Przymierzamy się do tego mentalnie, ale my jako MOSiR mamy tak dużo imprez przeróżnych, praktycznie nie ma tygodnia, by imprezy nie było. Pomimo że ten bieg jako forma ruchu jest najprostszy, to jednak pod względem przygotowania jest niezwykle skomplikowany, bo gdyby miało to się odbyć po ulicach miasta to trzeba całą trasę zorganizować, trzeba wszystkie skrzyżowania tej trasy biegu z jakimiś drogami bocznymi obstawić osobami. Jest to logistyczne zadanie, ale mentalnie staramy się do tego nastawić i może taką propozycję przygotujemy na przyszły rok.

Wyniki 12. Żorskiego Biegu Ulicznego: TUTAJ.

Najbliższa impreza biegowa w Żorach to Biało-Czerwony Bieg, który odbędzie się 11 listopada.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj