Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

125 komputerów dla rybnickich uczniów

Facebook Twitter

125 komputerów ma trafić do rybnickich uczniów, którzy do tej pory nie mogą uczyć się zdalnie. Pieniądze mają pochodzić między innymi z Ministerstwa Edukacji Narodowej, choć większość da rybnicki samorząd.

fot.sharpemtbr/ pixabay.com

125 rybnickich uczniów z 18 szkół nie ma komputera i nie może uczyć się zdalnie z domu. W zdecydowanej większości są to uczniowie podstawówek, ale na liście są także uczniowie szkół średnich.
Miasto wyliczyło że na zakup dla nich laptopów potrzeba około 250 tysięcy złotych. Jak poinformowała Agnieszka Skupień rzecznik UM w Rybniku:

Z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa uda się pozyskać około 100 tysięcy resztę da samorząd. Taki wniosek już został złożony. Miasto musi teraz rozstrzygnąć konkurs ofert i na dniach kupić i przekazać komputery uczniom, a potem czekać na zwrot części poniesionych kosztów.

Dodajmy, że wszystkie samorządy mogą ubiegać się o pieniądze na zakup sprzętu do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli. Do podziału jest 180 mln złotych. Resorty edukacji i cyfryzacji zapewniają, że procedura starania się o środki, a także ich wypłata, będą ekspresowe. Kwota, jaką gmina będzie mogła dostać, ma wynosić co najmniej 40 tysięcy złotych i nie jest potrzebny wkład własny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj