Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

12,5 tysiąca osób, 70 imprez. MOSiR Rybnik w liczbach

Facebook Twitter

12,5 tysiąca osób wzięło udział w ponad 70 imprezach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku w 2018 roku. Popularnością cieszyły się szczególnie imprezy biegowe.

Wylicza Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR-u:

Bieg Barbórkowy, czy Półmaraton Księżycowy, Bieg Wiosny – to są takie nasze sztandarowe imprezy, gdzie jest od 500 do 800 uczestników. To są osoby, które mają już wpisane w kalendarz daty naszych imprez. (…)

W statystykach za 2018 rok wyróżnić należy Alter Sport Festiwal: pokazy akrobacji rowerowych przyszło zobaczyć 2 tysiące osób. W Rybniku przyciągają też wszelkiego rodzaju akademie:

Akademie, które organizujemy w ramach Rybnickiej Akademii Sportu i Rekreacji, gdzie staramy się uzupełniać lukę, której nie mają sportowe rybnickie kluby. (…) Taką rolę mają akademię, to jest około 500 uczestników, którzy biorą w nich udział. (…) Ta formuła jest ciekawa, ma promować sport, zachęcić dzieci i starszych do uprawniania sportu. (…)

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku organizuje też kolonie letnie, w tym roku w Międzybrodziu uczestniczyło w nich 240 osób. Na miejscu są też półkolonie w wakacje i w czasie ferii zimowych: tu w czasie jednego turnusu uczestniczy w zajęciach około 60 dzieci. Plany na 2019? Chcemy mieć coraz lepiej przygotowaną ofertę dla mieszkańców – podkreśla Skowron:

Nie przewidujemy nowych rzeczy, jeżeli chodzi o te imprezy, które do tej pory organizowaliśmy. W zeszłym roku otwarliśmy kąpielisko Pniowiec, co zwiększyło nam ilość zadań. Być może uda się uruchomić Kamień. Pracujemy nad lepszą organizacją dotychczasowych imprez, bo musimy prezentować coraz wyższy poziom, coraz większe oczekiwania są wobec nas. (…) Będziemy bardziej perfekcyjni, będziemy w kontakcie z mieszkańcami. Dajcie nam znać, postaramy się dostosować do propozycji!

Zaczęliśmy od liczb i na liczbach kończymy: obecnie rybnicki MOSiR zarządza ponad 50 obiektami sportowymi w 20 dzielnicach Rybnika.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj