Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

126 rodzin na liście oczekujących na mieszkanie w Rybniku

Facebook Twitter

Chodzi o mieszkanie komunalne lub socjalne. Informacja o budowie dwóch budynków komunalnych przy ulicy Kolejowej dla części z nich oznacza, że w przyszłym roku czeka ich przeprowadzka do wymarzonego mieszkania.

mat.prasowe/ ZGM Rybnik

To mają być nowoczesne 32 mieszkania ogrzewane gazem. W każdym budynku przy ulicy Kolejowej powstanie 16 mieszkań o przeciętnej powierzchni 50 metrów kwadratowych.

Tymczasem lista osób oczekujących na swoje wymarzone M krótka nie jest. W tym roku w Rybniku to 126 rodzin. To lista tych, którym przysługuje mieszkanie komunalne lub socjalne. Liczba ta jednak jest większa, bo część wnioskodawców nie spełnia wymogów i nie dostała się na listę.

32 nowe mieszkania może nie rozwiążą problemu, ale z pewnością poprawią sytuację, bo w mieście od lat nie budowano mieszkań komunalnych. Teraz nadrabia się zaległości. Kto nie chce czekać może starać się o mieszkania do kapitalnego remontu.

Ta lista jest realizowana w miarę na bieżąco

– powiedziała Radiu 90 Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta. Budowa dwóch budynków przy ulicy Kolejowej powinna zostać zakończona w drugiej połowie przyszłego roku. Koszt inwestycji to blisko 9 mln złotych, z czego 2 mln 200 tysięcy to bezzwrotna dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022