Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

127 łóżek covidowych powstanie w jastrzębskim szpitalu. Zabiegi planowe będą wstrzymane

Facebook Twitter

Szpital w Jastrzębiu-Zdroju dla pacjentów chorych na Covid-19. Oznacza to wstrzymanie zabiegów planowych i przyjmowanie innych chorych. 127 łóżek covidowych powstanie do najbliższego piątku (19.03.).

Taką decyzję podjął wojewoda śląski w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem i koniecznością zapewniania opieki pacjentom. Informacje te potwierdziła przed chwilą rzeczniczka placówki:

Marcelina Kowalska: Nasz szpital ponownie będzie udzielał pomocy cierpiącym na Covid-19. Do najbliższego piątku powstanie 127 miejsc , w tym 10 łóżek dla dzieci. Ze względu na konieczność zabezpieczenia oddziału dla osób zakażonych koronawirusem, musieliśmy podjąć decyzję o wstrzymaniu przyjęć do szpitala związanych z zabiegami i badaniami planowymi. Pozostaje nam prosić o wyrozumiałość i śledzenie komunikatów i informacji, bo będziemy o kolejnych zmianach, jeżeli takie nastąpią, informować na bieżąco.

Przyszpitalne Poradnie Specjalistyczne mają działać tak jak dotychczas.

Przypomnijmy, dziś odnotowaliśmy największą w tym roku ilość zakażeń, jest ich ponad 25 tysięcy z czego 4 tysiące w woj śląskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021