Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

13. edycja Jak Oni Tańczą w internecie. Zobaczcie to! [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Czy trzynastka rzeczywiście jest pechowa? Niełatwo w tym roku jest organizatorom koncertu charytatywnego "Jak Oni Tańczą". To coroczna impreza, w czasie której na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie przedstawiciele różnych branż popisują się swoimi tanecznymi umiejętnościami, by wesprzeć działalność Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych "Radlińska Przystań".

Jak zawsze we wrześniu miała odbyć się kolejna edycja, właśnie 13. Pandemia wymusiła decyzję o odwołaniu koncertu w tradycyjnej formie. Ale też stworzyła nowe możliwości i powstał program pokazujący kulisy imprezy. Można go zobaczyć w internecie. Radio 90 od początku jest obecne na „Jak Oni Tańczą”, tak było i tym razem, w trakcie realizacji programu.

Tu jest bardzo fajnie, tu jest zawsze taka życzliwa atmosfera, wszyscy są życzliwi dla siebie i mili. Choć wówczas, nie wiem ile to już lat temu było, byli bardziej zestresowani. Bo każdy miał  za chwilę wystąpić, coś się miało zdarzyć, ćwiczyliśmy to trzy miesiące, było więcej stresu. (…)

to Agata Dolibóg, uczestniczka trzeciej edycji „Jak Oni Tańczą”, która w kulisach wspominała swój występ sprzed lat. Od jakiegoś czasu koncertom towarzyszy motyw przewodni: były lata 70., muzyka filmowa, przeboje wszechczasów… Tegoroczna edycja miała być międzynarodowa. Do udziału zaproszono Węgra, Włocha i pochodzącą z Tanzanii, a mieszkającą w naszym regionie: Eveline Hajzyk:

– usłyszała Monika Sokołowska. W ciągu 12 edycji na rzecz Stowarzyszenia „Radlińska Przystań” udało się zebrać ponad 73 tysiące złotych, za które organizowano dla podopiecznych m.in. warsztaty, wycieczki, paczki mikołajkowe, imprezy andrzejkowe.

Czas lockdownu był dla nich bardzo trudny:

– mówi Elżbieta Kałuża, prezes „Radlińskiej Przystani”. Polecamy kulisy „Jak Oni Tańczą”. Film znajdziecie powyżej. Ważne jest również wsparcie. Pieniądze możecie wpłacać poprzez internetową zbiórkę www.pomagam.pl/srpradlin

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023